Žesti, No Kuriem Vajadzētu Izvairīties Ārzemēs

  1. Pacelts īkšķis

Lielākoties, Eiropas valstīs un angliski runājošās zemēs,  tas nozīmē, ka “viss ir kārtībā”. Bet šis žests tiek uzskatīts par ļoti rupju zīmi Latīņamerikas valstīs tādās kā Brazīlija un Argentīna, kā arī valstīs Irānā un Afganistānā.

  1. Sakrusto pirkstus

Bieži to izmanto kā veiksmes vēlējumu, kas ir aizgūts no angliski runājošām valstīm- “ cross your fingers for luck”. Toties, Vjetnamā šāda pirkstu sakrustošana norāda uz sieviešu dzimumorgāniem.

  1. Tukša glāze ar dibenu uz augšu
Ļoti iespējams tu šādu žestu nekad neesi lietojis un redzējis, bet Austrālijā tas nozīmē, ka tu vēlies iet izkauties ar citiem cilvēkiem bārā vai arī ar kādu konkrētu cilvēku. Tas ir līdzīgi mūsu uzaicinājumam “Iziesim ārā parunāt?”
  1. Acu kontakts

Mūsu pasaulē tā ir bieža parādība, bet Āzijas valstu kultūrā šis žests bieži vien nozīmē, ka tu vēlies otru aizvainot, tāpēc daudzas sarunas starp cilvēkiem norisinās, skatoties zemē, nevis acīs.

  1. Savas porcijas apēšana

No sākta gala mēs esam mācīti, ka mums ir jāapēd viss, kas ir uz šķīvja un tad mēs esam “malači”. Bet Filipīnās, ja tu apēd visu, kas atrodas uz šķīvja, tad tā ir zīme, ka tu apšaubi namatēva spēju apmierināt tavu apetīti.

You may also like...