Dabas vērotājs Vilis Bukšs beidzot atklājis kādi laikapstākļi sagaidīs mūs uz Līgo svētkiem! Esmu pārsteigta!

Laika vērotājs Vilis Bukšs ir publicējis savu prognozi par gaidāmajiem laikapstākļiem Līgo svētku laikā, un tā ir pārsteidzoša. Viņa novērojumi un secinājumi sniedz detalizētu ieskatu par to, ko varam sagaidīt šajos svētkos.

Vilis Bukšs savā blogā ir aprakstījis, kā viņa prognozes par jūnija laikapstākļiem ir balstītas uz novērojumiem no pagājušā gada decembra nozīmīgajām dienām un šī gada 13. janvāra. Viņš prognozē, ka jūnijs būs mēreni silts ar nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu, kopumā atbilstošs klimatiskajai normai, kas īpaši interesējoši, ņemot vērā gaidāmos Līgo svētkus.

Interesants aspekts ir tas, ka 23. aprīlī, Jurģu dienā, Latvijas austrumos sniga slapjš sniegs. Tas, saskaņā ar viņa prognozēm, liecina par to, ka jūnijs būs pārsvarā mitrs, ar saulainām, mēreni siltām dienām un dzestrām naktīm.

Jūnija sākumā laikapstākļi varētu būt nedaudz vēsāki nekā ierasts. Saulainas dienas mainīsies ar mākoņainām, un nokrišņu būs vairāk. Dažviet naktīs iespējamas salnas, kas var izraisīt īslaicīgus nokrišņus, tostarp krusu.

Interesanti, ka 23. aprīlī Latvijas austrumos tika novērots slapjš sniegs, un tas saskaņā ar Vilis Bukša prognozēm, norāda uz pārsvarā mitru jūniju ar saulainām, mēreni siltām dienām un dzestrām naktīm.

Pirmajās jūnija dienās laiks būs vēsāks nekā parasti. Dienas laikā temperatūra svārstīsies no 17 līdz 22 grādiem, bet zem mākoņainām debesīm tā var pazemināties līdz 14-19 grādiem. Naktīs termometra stabiņš rādīs no 6 līdz 12 grādiem, un dažviet ir iespējamas arī salnas, kas varētu izraisīt īslaicīgus nokrišņus, tostarp krusu.

Jūnija vidū, ap vasaras saulgriežiem, kas ir 21. jūnijā, laiks kļūs saulaināks, siltāks un sausāks. Dienās temperatūra var sasniegt 19 līdz 24 grādus, bet dažās vietās un dienās pat līdz 27 grādiem. Nokrišņi būs īslaicīgi, taču iespējami arī pērkona negaisi, kas piešķirs laikapstākļiem nelielu neparedzamību.

Jūnija otrajā pusē laikapstākļi kļūs mainīgi. Temperatūra lielākoties būs robežās no 18 līdz 23 grādiem, bet naktīs tā svārstīsies no 9 līdz 14 grādiem. Nokrišņi būs īslaicīgi, bet var būt stipri, kopā ar pērkona lietusgāzēm un krusu. Šajā periodā var sagaidīt vairākus laikapstākļu pārsteigumus, padarot jūnija beigas aizraujošas un neprognozējamas.

Attiecībā uz Līgo svētkiem, Vilis Bukšs paredz, ka Jāņu vakarā lielākoties nebūs nokrišņu, bet Jāņu dienā ir iespējams gaidīt arī stipru lietu. Jāņu naktī temperatūra varētu būt no 10 līdz 15 grādiem, bet dienas laikā svārstīsies no 20 līdz 25 grādiem.

Mēneša beigās, pēc Pēteriem (29. jūnija), temperatūra prognozējama no 18 līdz 23 grādiem. Nokrišņi būs īslaicīgi, pārejoši kā lietus brāzmas, bet naktis lielākoties būs sausas un dzestras.

Vilis Bukša prognozes sniedz detalizētu ieskatu par gaidāmajiem laikapstākļiem, kas noderīgs plānojot svētku aktivitātes un izbraucienus dabā.

Tomēr sinoptiķi nav īpaši optimistiski attiecībā uz šīm brīvdienām, un daudzi cilvēki varētu justies vīlušies. Tomēr turpmākajā lapā mēs pastāstīsim vairāk par šo tematu!

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

You may also like...