Ļoti svarīga informācija, kas ir jāzina ikvienam Latvijas iedzīvotājam par koronavīrusu

4. Kas būtu jāuzskata par aizdomīgu lietu, kurā nepieciešama laboratoriskā pārbaude?
Pacienti ar akūtu elpceļu infekciju (pēkšņa slimības sākšanās un vismaz viens no šiem simptomiem: klepus, iekaisis kakls, elpas trūkums, augsta temperatūra). UN 14 dienu laikā pirms simptomu parādīšanās atbilda vismaz vienam no šiem epidemioloģiskajiem kritērijiem: Ciešs kontakts ar COVID-19 pacientu (veselības aprūpe, darba vieta, ceļojums, dzīvesvieta) VAI ir devušies uz skartajiem apgabaliem ar pastāvīgu COVID-19 izplatīšanos ; VAI strādājis vai apmeklējis veselības aprūpes iestādi, ārstējot pacientus ar COVID-19 infekcijām.

5. Vai no koronavīrusa var  izārstēties ?
Tāpat kā citas elpošanas ceļu slimības, cilvēks tiek pilnībā izārstēts, ārstējot infekciju. Tomēr tas ne vienmēr attiecas uz riska grupas pacientiem (vecāka gadagājuma cilvēkiem, cilvēkiem ar novājinātu imunitāti, cilvēkiem ar hroniskām slimībām utt.), Jo šajā gadījumā slimības simptomi var būt netipiski un nopietnāki un izraisīt pat nāvi. . Pneimonijas gadījumā ārstēšanas process un atveseļošanās laiks vienmēr ir ilgāks. Pašlaik nav vakcīnas un nav specifiskas ārstēšanas. Ārstēšana ir atbalstoša un atkarīga no pacienta klīniskā stāvokļa.

6. Vai ir imunitāte pret šo vīrusu?
Elpceļu infekciju gadījumos, ko izraisa dažādi sezonālie elpceļu vīrusi, t.sk. dažādi koronavīrusi, imunitāte lielākoties ir nestabila vīrusu dažādības un mainīguma dēļ. Informācija par jauno koronavīrusu pašlaik ir nepilnīga. Lai novērtētu imunitāti pret vīrusu, nepieciešama seroloģiskā pārbaude, kas ietver slimības slimības analīzi un virkni testu. Šādi pētījumi noteikti tiek veikti, taču šobrīd nav pieejamas publikācijas par imunitātes attīstību un tās izturību pret vīrusu.

7. Kā izvairīties no COVID-19?
COVID-19 profilakses pasākumi ir līdzīgi citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām: Bieži mazgājiet rokas, īpaši pēc saskares ar skartajām personām vai viņu apkārtni, klepojiet un šķaudiet, lietojiet vienreizējās lietošanas salvetes un pēc tam mazgājiet rokas. Bet, ja jūs ceļojat, izvairieties arī no neaizsargāta kontakta ar saimniecību vai savvaļas dzīvniekiem un izvairieties no tirgus apmeklējumiem, kur tiek pārdoti dzīvi dzīvnieki vai apstrādāti liemeņi.

Lasi vēl : “Nav Jēgas vairs to slēpt!” Galkins paziņojis, kādēļ patiesībā apprecēja Allu Pugačovu

Avots

You may also like...