Meteoroloģijas centrs izziņojis brīdinājumu par drīzumā gaidāmo laiku! “Būs skarbi!”

Latvijas Vides meteoroloģijas centrs ir izteicis brīdinājumu par gaidāmo laiku nākamajās dienās! Noteikti būs nepatīkamas laikapstākļu parādības, tāpēc cilvēkus aicinās sagatavoties un uzmanīgi sekojiet notikumiem!

Maijā Latvijā vētras var parādīties, lai gan tas nav ikdienišķs notikums. Šajā mēnesī ir raksturīgi mainīgi laikapstākļi, ar siltām un saulainām periodiem, kā arī vēsākiem un lietainākiem.

Tomēr vētras var rasties jebkurā gadalaikā, tāpēc ir svarīgi būt gataviem uzņemt dažādas laika parādības neatkarīgi no tā, kura mēneša vai gadalaika esam.

Lielgraudu krusa veidojas, kad nokrišņi, kā piemēram, lietus vai sniegs, tiek saspiesti un pēc tam atkausēti, pirms atkal salst, veidojot ledus kristālus. Atšķirībā no parastās krusas, lielgraudu krustu raksturo lielāki un nevienmērīgāki ledus kristāli.

Šādi apstākļi bieži parādās, ja nokrišņi kādu laiku pārmērīgi tiek pakļauti siltām gaisa plūsmām, kuras izraisa to pūšana, bet pēkšņi nonāk zemās temperatūrās un atkal sasalst. Šādas situācijas var radīt lielgraudu krusu, kas ir bīstama, jo tā smagums var sabojāt elektriskos vadus, koku zarus un citus objektus.

Lielgraudu krusas laikā ir būtiski ievērot drošības pasākumus, lai novērstu iespējamās negatīvās sekas un nodrošinātu personisko drošību. Šeit ir daži ieteikumi:

1. Palikt iekštelpās: Ja iespējams, palieciet mājas iekštelpās, lai izvairītos no tieša kontakta ar lielgraudu krusu un tā iespējamajām bīstamajām sekām.

Izvairieties no kustībām ārpus telpām: Ja tomēr jums ir jādodas ārā, būtu ieteicams būt ļoti uzmanīgam un mazināt kustības, lai izvairītos no iespējamām traumām. Lielgraudu krusa var izveidot slidenas virsmas un palielināt kritumu risku.

Aizsargieties: Ja jums ir nepieciešams doties ārā, valkājiet piemērotu apģērbu un aizsargājiet galvu ar cepuri vai kapuci, lai novērstu iespējamās traumas, ko var izraisīt lielgraudu krusas nogruvumi.

Uzmanieties no iespējamajiem bīstamiem objektiem, kas var tikt bojāti vai nokrist sakarā ar lielgraudu krusas svaru. Tas var ietvert elektrolīnijas, koku zarus vai citus struktūras.

Brīdinājums no Latvijas Vides meteoroloģijas centra: Jau rīt tiks izdots brīdinājums par skarbām laika apstākļiem dažās Latvijas vietās! Kuros reģionos var gaidīt spēcīgu negaisu pēcpusdienā un naktī? Uzziniet tālāk!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...