Nemanāmā slekpava jeb kuņģa vēzis! Biežākie simptomi! Tos nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt!

Kuņģa vēzis – bieži vien saukts par kluso slepkavu – zināms kā vēža forma, kas parasti pamanāma vien tad, kad jau ir pamatīgi attīstījusies. Katru gadu ASV tiek fiksēti aptuveni 24000 jauni kuņģa vēža saslimšanas gadījumi.

Ja šo slimību atklāj salīdzinoši agri, tad aptuveni 90% pacientu ir iespēja nodzīvot vēl vismaz 5 gadus, tomēr bieži vien, tā kā šo vēža formu ir grūti atklāt, to atklāj jau tikai tad, kad sākušas attīstīties metastāzes. Ja vēzis atklāts tik vēlu, tad diemžēl statistika ir daudz brutālāka – 5 gadu dzīves ilgums ir tikai aptuveni 3% no sasirgušajiem.

Kādi tad ir simptomi, kam pievērst uzmanību, lai slimību pamanītu savlaicīgi? Biežākie simptomi, pēc kuriem vajadzētu veikt pastiprinātas ārsta pārbaudes, ir grēmas vai citi gremošanas traucējumi, ilgstošs diskomforts vai sāpes vēderā, vemšana un slikta dūša, kā arī caureja vai aizcietējums.

Tāpat arī vajadzētu pievērst uzmanību situācijām, kad pēc ēšanas notiek kuņģa uzpūšanās, kā arī ir vērojams apetītes zudums vai pastiprināts nogurums un nespēks. Īpaši svarīgi, kā jebkurā gadījumā, ir steidzami veikt ārsta pārbaudes, ja notiek asiņošana  – vemšanas laikā vai arī izkārnījumos.

Kādi ir biežākie faktori, kas var ietekmēt saslimšanu ar kuņģa vēzi?

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...