Nu tas ir ticis pieņemts! “Turpmāk vairs ar skaidru naudu nevarēsi Rīkoties kā vēlies”

Saeima pieņēma jaunus grozījumus skaidras naudas deklarēšanas likumā, kas radīja būtiskas izmaiņas esošajā sistēmā. Atjauninātajā likumā ar nosaukumu “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas” ir paredzētas konkrētas izmaiņas. Saskaņā ar pārskatīto likumu personām, kuras pārved pāri robežām naudu, kas nepārsniedz 10 000 eiro, tā ir jādeklarē, ja ir aizdomas par iespējamu noziedzīgu darbību.

Latvijas robežas ir savienotas ar Krieviju un Baltkrieviju, un lidostas piedāvā papildu transporta iespējas.
Ja amatpersonām ir aizdomas par noziedzīgu darbību, personām, kurām līdzi ir skaidra nauda līdz 10 000 eiro, uz valsts ārējām robežām var būt jāaizpilda skaidras naudas deklarācijas veidlapa. Tomēr ziņas ar to nebeidzas. Šāda informācija var izraisīt trauksmi un stresu pat parastos iedzīvotājos, pat ja uztraukumam nav pamata.

Lai nodrošinātu, ka visa sniegtā informācija ir precīza, attiecīgajai personai nekavējoties jāaizpilda un jāparaksta paziņojums. Par likuma grozījumu ieviešanu ir atbildīgs Valsts ieņēmumu dienests un Valsts robežsardze. Jāpiebilst gan, ka Valsts robežsardze uzraudzīs tikai tos robežkontroles punktus, kas atrodas uz Latvijas tālākajām robežām, kur muitas pārbaudes vēl nav noteiktas.

Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts ir ieviesusi tiesību normas, lai ierobežotu nelikumīgi iegūto līdzekļu izplatīšanos savās robežās. Nesenie tiesību aktu atjauninājumi ir uzsvēruši šo noteikumu nozīmi. Ir vērts atzīmēt, ka šie noteikumi attiecas uz skaidru naudu bez pavadības, kas ietver naudu, kas nosūtīta bez kurjera. Likums paredz, ka 10 000 eiro un vairāk skaidras naudas nēsāšana ceļojuma laikā tiek pārbaudīta.

Lasi vēl : “AirBaltic” meklē jaunus vienkāršus darbiniekus! Mēneša alga ir vismaz 3200 eiro! Lūk, ko jādara

Latvija nesen ir ieviesusi juridiskas korekcijas, kuru mērķis ir novērst teroristu darbību finansēšanu un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Izmaiņas atbilst ES noteikumiem un nodrošina skaidru skaidras naudas definīciju, kā arī risina vairākas administratīvas problēmas. Izmaiņu ierosinājušie likumdevēji uzskata, ka ar šiem grozījumiem būtu jāatrisina visi līdzšinējie ar skaidrās naudas deklarēšanu un izpaušanu saistītie jautājumi, kas līdz šim Latvijā nebija sasniedzami.

Saskaņā ar noteikumiem skaidras naudas deklarācijas var saņemt tikai drukātā veidā norādītajās robežšķērsošanas vietās. Šīs deklarācijas var saņemt attiecīgi pilnvarotas amatpersonas vai tām var piekļūt, izmantojot kompetentās iestādes tīmekļa vietni.

You may also like...