Pēc Šodienas Valdības sanāksmes – Kariņš atbalsta, ka tiks ieviesti vēl jauni un daudz stingrāki ierobežojumi!

Premjerministrs Krišjānis Kariņš  (JV) ir vairāk nekā vienkārši pārliecināts, ka uzmanība jāpievērš Covid-19 izplatības ierobežojumu stiprināšanai. Viņš šādu viedokli pauda pirmdien, 23. novembrī, pēc valdošās koalīcijas sadarbības sanāksmes, kas bija uzskatāma par svarīgāko pēdējo dienu laikā, jo vīrusa izplatība notiek tiešām strauji.

Plānots, ka Ministru kabinets otrdien kopīgā sanāksmē ar Krīzes vadības komiteju izvērtēs esošo situāciju un nepieciešamās darbības. Kariņš atzina, ka šobrīd mieram vai labklājībaineesot laika, jo, ņemot vērā visus rādītājus, visa situācija pasliktinās aizvien vairāk!

“Pārpildītajās slimnīcās arvien vairāk ir Covid-19 stacionāru, kas nozīmē, ka slimnīcām arvien vairāk jāorganizē operācijas, jāatliek plānotās operācijas un tā vietā jāpieņem Covid-19 pacienti. Lai gan izaugsmes temps ir nedaudz samazinājies, tas joprojām pieaug, tāpēc pacientu skaits katru dienu palielinās.

Tas nenāk par labu mūsu ekonomikai, jo, laikam ejot, tas kļūs arvien haotiskāks. Tāpēc es esmu cieši pārliecināts, ka mums vajadzētu redzēt, kādi ierobežojumi jāpievieno, lai mainītu šo situāciju. Nemainot šo situāciju, tas pārņems mūs un mūsu slimnīcas, kā arī ekonomisko stāvokli.

Kariņš norādīja, ka valdība otrdien vērtēs situāciju Covid-19. Viņš atzina, ka valdības pieņemtais krīzes situācijas ekonomiskā atbalsta plāns vēl nav sākts, jo trūkst koordinācijas ar ES, tomēr skaidrs esot viens – Ierobežojumi pavisam noteikti vēl ir vajadzīgi, lai situācija kļūtu labāka un stabilāka.

“Mēs plānojam rītdienas valdības sēdē redzēt, kādas korekcijas mums jāveic šajos plānos, lai mēs varētu viegli un ātri saskaņot darbu ar Eiropas Komisiju, un pats galvenais, tos sākt, lai cilvēki varētu sagatavoties eošajiem jaunumiem un situācijas izmaiņām. ” sacīja Kariņš!

Atbildot uz jautājumu par iespējamām izmaiņām ekonomiskā atbalsta pasākumos, Kariņš sacīja, ka otrdienas valdības sanāksmē tiks demonstrēti Ekonomikas ministrijas sniegtie risinājumi. Tomēr pirmdien notikušajā politiskā līmeņa sadarbības sanāksmē tika apspriesti divi finansiālā atbalsta veidi: darbs, kas turpina sniegt subsīdijas dažiem uzņēmumiem, kuri strādā, un dīkstāves pabalsti, kad uzņēmums faktiski ir neaktīvs.

Žurnālisti jau jautāja par esošo un pasludināto ārkārtas situācijas stāvokli no 9. novembra līdz 6. decembrim. Kariņš sacīja: “Slimnīcas turpina ātri piepildīties un pacientu skaits turpina pieaugt, tāpēc es secinu, ka es neredzu Kādos apstākļos mēs varam izbeigt ārkārtas situāciju “!

Avots

You may also like...