Sinoptiķi Brīdina par šīs nedēļas gaidāmo laiku! Būs ne tikai sniegs, bet arī zem -15 grādiem

Marts ir iesācies ļoti silts un patīkams, tomēr tas nebūt tā turpināsies un mūs visus joprojām sagaida arī nepatīkamais laika periods. Jau šīs nedēļas otrajā pusē, kā arī nākamās nedēļas sākumā Latvijā ir gaidāms šī mēneša pats lielākais un aukstākais sals. Neskaitot bargo salu, būs arī sniegs, tā liecina jaunākās sinoptiķu prognozes, kuras nav diez ko iepriecinošas.

Jāņem vērā, ka ceturtdien Latviju jau no ziemeļiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, līdz ar to gaidāmi īslaicīgi nokrišņi un gaisa temperatūra naktī, kā arī dienā jau svārstīsies no -2 līdz +3 grādiem. Un tieši tad pakāpeniski laiks sāks pasliktināties, kļūstot arī ievērojami aukstāks.

Sākoties piektdienai daudzviet īslaicīgi snigs, savukārt Kurzemē ir gaidāms spēcīgs sniegs un pat iespējams putenis, kas atkal liks uzkrist pamatīgai sniega kārtiņai. Pie tam ciklona ietekmē sestdien ievērojami pastiprināsies vēja brāzmas. Arī svētdien būs gaidāms salīdzinoši nepatīkams laiks ar brāzmainu vēju.

Daudzviet būs nokrišņi, savukārt jau nākamās nedēļas sākumā vietām joprojām būs gaidāms īslaicīgs sniegs. Pēc sinoptiķu prognozēm, zemākā gaida temperatūra varētu būt tieši nākamās nedēļas pirmajā pusē. Tieši atsevišķās naktīs, izklīstot visiem mākoņiem un norimstot vējam, termometra stabiņš vietām Vidzemē un Latgalē noslīdēs zem -10 grādiem. Savukārt sniega pārklātajās teritorijās pat zem -15 grādiem pēc celsija.

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra jau tuvākajā nedēļā svārstīsies no +5 līdz -10 grādiem. Visticamāk mēneša vidū vēl nekļūs tik strauji siltāk, un gaisa temperatūra naktīs joprojām noslīdēs zem 0 grādu atzīmes. Tāpēc autovadītājiem vēl nav ieteicams mainīt ziemas riepas uz vasaras sezonas tipa riepām, jo ceļi joprojām vēl būs apledojuši un bīstami.

Visbeidzot palielinoties ciklonu aktivitātei, nokrišņu daudzums šomēness varētu pārsniegt pat ikmēneša norma, jo būs ne tikai snigšana, bet arī patstāvīgs lietus, kas atsevišķās vietās var radīt plūdus, īpaši tajās vietās, kur tas parasti ir jūtams pēc ziemas pamatīgā atkušņa, iesākoties pavasarim. Tāpēc esiet uzmanīgi un noteikti sekojiet līdzi jaunākajām laika prognozēm, lai vienmēr būtu infromēti par gaidāmo laiku.

Avots

You may also like...