Sinoptiķi ir nākuši klajā ar brīdinājumu par gaidāmo laiku tuvākajās dienās

Vairāki Latvijā zināmi sinoptiķi jau nākuši klajā ar prognozi par gaidāmo laiku tuvakajās dienās. Interesanti ir tas, ka pirmdien 11. maijā Latvija austrumu daļā gaisa temperatūra pacelsies pat līdz + 20 grādiem pēc celsija, tomēr tieši nākamā diena atnesīs milzu pārsteigumus lielākajai daļai Latvijas teritorijas. Jau pirms vairākām dienām tika ziņots, ka ir gaidāms aukstuma vilnis, tomēr vai tā tiešām būs?

Jāņem vēra, ka pirmdien noslēgsies austrumu daļas siltā laika cikls un 11. maija vakarpusē pāri Latvijai ies aukstā gaisa fronte. Lieki piebilst, ka tas nebūs tikai auksts vējšs. Sinoptiķi paziņojuši, ka naktī uz otrdienu vietam var pat ļoti spēcīgi snigt. Tā vēsta patreizējā “Global Forecast System” (GFS) prognoze, kas lielākajā daļā gadījumu vienmēr ir bijusi ļoti precīza un korekta.

Tiek ziņots, ka saskaņā ar esošo prognozi, otrdienas rītā Latgali, kā arī ļoti lielu daļu no Vidzemes pārklās sniegs kārtā no viena līdz desmit centimetriem. Grūti iedomāties, ka pēc kārtīga siltuma pēkšņi varētu sākt snigt, tomēr tādas ir patreizējās prognozes un neizskatās, ka situācija vairs mainīsies. Uzsnigušais sniegs var saglabāties līdz pat trešdienai.

Tomēr ar to viss arī nebeidzas. Naktī no pirmdienas uz otrdienu Latviju šķērsos aukstā atmosfēras frontes līnija. Līdz ar to ir gaidāms ļoti straujš temperatūras kritums un ļoti intensīvi nokrišņi. Būs gaidāms spēcīgs lietus un pat vējš, līdz ar to ikvienam jāizdomā kārtīgi par saviem izvēlētajiem gala mērķiem.

 

Daudz lielāku risku dārziem un laukiem radīs nākamās nedēļas gaidāmās salnas. Vairākas naktis pēc kārtas gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts teritorijas noslīdēs zem nulles atzīmes. Vietām temperatūra noslīdēs līdz pat mīnus pieciem grādiem. Tie būs aukstuma rekordi un plaši postījumi, paredz sinoptiķis.

Lasi vēl :  Uzvaras parkā “SVINĀS”simtiem, ja ne pat tūkstošiem cilvēku! Bet lūk, ko tikmēr dara policija. Raksts zemāk

Avots

You may also like...