Sinoptiķi nekavējoties paziņo biedējošo prognozi Jāņiem: Būs trakāk nekā domāts!

Saskaņā ar šī brīža Global Forecast System (GFS) prognozēm, 23. jūnijā Latvijas teritoriju skars ciklons, kas būtiski ietekmēs laika apstākļus visā valstī. Šo informāciju apstiprina sinoptiķis Jānis Trallis, kurš mikroblogošanas vietnē “X” norāda, ka ciklona dēļ gaidāms pārsvarā mākoņains laiks ar ievērojamu nokrišņu daudzumu daudzviet Latvijā.

Saskaņā ar Tralli, šis ciklons veidos plašu mākoņu zonu, kas pārklās lielāko daļu valsts teritorijas, izraisot lietusgāzes, kuras varētu būt intensīvas un ilgstošas. Tiek prognozēts, ka dažos reģionos lietus daudzums varētu sasniegt līdz pat 30-50 mm dienā, radot iespējamu plūdu risku zemākajās vietās.

Turklāt vēja stiprums varētu sasniegt 15-20 m/s, kas varētu radīt papildu bojājumus infrastruktūrai, īpaši piekrastes reģionos. Sinoptiķi iesaka iedzīvotājiem būt gataviem uz šādiem apstākļiem, ņemot vērā iespējamās ceļu noslīdējumus, kā arī iespēju, ka stiprie vēji varētu lauzt kokus un radīt elektroapgādes pārtraukumus.

Trallis norāda, ka līdz ar nokrišņiem un vēju, arī temperatūra ievērojami pazemināsies, saglabājoties robežās no 15 līdz 20 grādiem pēc Celsija. Tāpēc iedzīvotājiem ieteicams būt piesardzīgiem, plānojot savus ikdienas darbus un izbraucienus, kā arī sekot līdzi aktuālajām laika ziņām un brīdinājumiem, lai savlaicīgi reaģētu uz mainīgajiem laika apstākļiem.

23. jūnijā Latvijas teritoriju šķērsos spēcīgs ciklons, kas būtiski ietekmēs valsts laika apstākļus. Maksimālā gaisa temperatūra šajā dienā nepārsniegs +13 līdz +17 grādus pēc Celsija, kas ir ievērojami zemāka par jūnija vidējiem rādītājiem. Sinoptiķis Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē “X” uzsver, ka šī ciklona ietekmē laika apstākļi būs ļoti mainīgi un neprognozējami, radot dažādas problēmas iedzīvotājiem un infrastruktūrai.

Trallis norāda, ka ciklons izraisīs plašu mākoņu klātbūtni, kas pārklās lielāko daļu Latvijas teritorijas, un prognozē, ka nokrišņu daudzums būs ievērojams visā valstī. Atsevišķos reģionos lietus daudzums varētu sasniegt līdz pat 30-50 mm dienā, radot potenciālu plūdu risku zemākajās vietās. Spēcīgs vējš, kas vietām varētu sasniegt 15-20 m/s, varētu izraisīt arī koku lūzumus un infrastruktūras bojājumus, īpaši piekrastes reģionos.

Ciklona ietekmē mākoņainais laiks un intensīvie nokrišņi var ievērojami ietekmēt satiksmes apstākļus.

Jānis Trallis īpaši aicina sekot līdzi jaunākajām laika prognozēm un būt uzmanīgiem, plānojot ceļojumus vai piedaloties āra pasākumos. Viņš uzsver, ka laika apstākļi var strauji mainīties, tāpēc svarīgi ir būt gataviem ātri reaģēt uz mainīgajiem apstākļiem. Trallis arī atgādina, ka zema temperatūra kombinācijā ar vēju un nokrišņiem var radīt diskomfortu, tādēļ iedzīvotājiem jāņem vērā šie faktori, plānojot savas dienas gaitas.

Sinoptiķi brīdina par iespējamiem elektroapgādes pārtraukumiem un citiem traucējumiem, kas var rasties spēcīgā vēja un nokrišņu dēļ. Tādēļ iedzīvotājiem ieteicams nodrošināties ar nepieciešamajiem resursiem un sekot līdzi vietējās varas iestāžu un meteorologu sniegtajiem ieteikumiem un brīdinājumiem.

Taču pagaidiet! Situācija atsevišķās vietās var būt tik traka, ka Trallis paziņojis vēl kādu ļoti svarīgu informāciju pilnīgi visiem iedzīvotājiem, kuri svinēs svētkus ārpusē:

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā:

You may also like...