Šodien Latvijā izplatīts sarkanais brīdinājums – Ir Gaidāmi bīstami laika apstākļi

Latvijas centrālajos rajonos jau naktī izcēlās ekstremālas lietavas, ziņojusi Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugundzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Tomēr ir jāņem vērā fakts, ka sarkanais brīdinājums ir spēkā arī līdz šodienas priekšpusdienai – respektīvi, vēl vairākas stundas un tas ir jāņem vēra ļoti rūpīgi.

Jāņem vērā, ka centrālajos rajonos kopējais nokrišņu daudzums var saniegt pat 80 milimetrus, kas ir neiedomājami daudz. Rietumu rajonu pusēs lietus gaidāms vēl ilgstošāk. Viss kopējais nokrišņu daudzums sasniegs atpuveni 55 milimetrus, kas ir milzīgs cipars ņemot vērā visu situāciju.

Arī rīta pusē daudzviet gaidāms stiprs lietus. Jāņem vērā, ka sarkanais brīdinājums ir spēkā līdz 30. Jūnija pulksten 16:00, tāpēc pret šiem laika apstākļiem jābūt īpaši modriem, jo izcēlušies pamatīgi plūdi vairākās Rīgas centra ielās, kur ir apgrūtināta braukšana.

Sarkanais brīdinājums nozīmē to, ka tiek prognozēta intensīva dabas parādība ar lielu iespēju rasties ļoti ievērojamiem postījumiem plašā teritorijā, kas var apdraudēt arī cilvēku dzīvības. Tieši šī iemesla dēļ sekojam līdzi jaunākajām laika prognozēm un gaidām, kas notiks tālāk.

Pie tam, šādas lietavas nav bijušas ļoti ilgu laiku, tāpēc applūdušas Rīgas ielas un citas vietas tuvākās stundas un iespējams līdz pat vakaram būs norma. Brauciet uzmanīgi un noteikti sekojiet līdzi jaunākajām ziņām.

Avots

You may also like...