Swedbank, pavisam negaidīti nāk klajā ar Biedējošu paziņojumu! “Nu tas skars jau visus klientus!”

Domājat, ka esošā situācija beidzot sāks uzlaboties un cenas sāks kristies? Jūs kļūdāties, jo nepavisam tā neizskatās un arī drīzumā nekas labs par to neliecina. Protams, ka esošajā situācijā problēmas pamatīgi skārušas arī pašas bankas, kuras tad tālāk ietekmē pašus iedzīvotājus kā gala patērētājus. Taču esošie un jau pieņemtie lēmumi ir pamatīgi skāruši iedzīvotāju ikdienu un cilvēķu ikdienas dzīvi. Aplūkosim, ko tad paziņoja Swedbank un kāpēc šīs izmaiņas tika ieviestas tik ļoti ātri.

Jāņem vērā, ka tas jau ir stājies spēkā un šīs ziņas ir ļoti neiepriecinošas un pat biedējošas, ņemot vērā, ka tas nenotiek jau pirmo reizi. Līdz ar to, tas skar visus bankas klientus. Swedbank pārstāvji iepriekš paziņojuši, ka jau savlaicīgi reaģē uz Eiropas Centrālās Bankas galveno lēmumu atkārtoti pacelta etalona procentu likmi. Swedbank ilgi nedomājot, ņem un atkārto to pašu darbību savā bankā. Līdz ar to paaugstina savu klientu termiņnoguldījumu procentuālo likmi. Taču pagaidiet, jo tas vēl nav viss, ir vēl citas krasas izmaiņas.

Jāņem vērā, ka tieši šeit ļoti būtiska loma ir tajā aspektā, ka Swedbank savas procentu likmes paaugstināja jau burtisko tikko. Tas notika martā, taču tagad jau atkal kārtējo reizi tas ir ticis pacelts. Tas notika momentā pēc ECB paziņojuma un lēmuma pieņemšanas.

Svarīgi saprast, ka šis lēmums attiecas uz pilnīgi visiem bankas klientiem, gan privātpersonām, gan juridiskajām personām. Esošais sarūgtinājums ir tiešām pamatīgs, jo procentu likmes ir paceltas arī termiņnoguldījumiem skatoties pret ECB bāzes likmi, kas tika pacelta par veseliem 0,25%.

Lasi vēl : Tamāra Globa: “Naudas veiksme Jūs pavadīs līdz pat 2025. gadam.” Šīs zīmes gatavojas būt patiesi bagātas”

Tas viss sākās jau no 9. Maija, kad paaugstināja personīgo termiņnoguldījumu likmes. Viena konkrēta mēneša likme pacēlusies no 1% līdz 1,75%. Savukārt 6 mēnešu procentu likme pacelta jau no 1,5% līdz veseliem 2,5%. Gada procentuālā likme no 2% līdz 2,5%. Tādā pašā lielumā pacelta arī divu gadu procentu likme 2,5% uz 3%. Šeit gan der atcerēties, ka juridiskajām personām šīs likmes ir paceltas mazliet lielākas. Taču arī tas nav viss.

Minēts arī tas, ka jau sākot no 27. aprīļa tika paceltas procentu likmes krājkontos. Iepriekšējo 0,7% vietā uz 1,5%, kas ir vairāk par pusi. Saprotams, ka cilvēki vēlas uzkrāt vairāk, tomēr jāņem vērā, ka paceļot visam likmes ne vienmēr tās ir patīkamas ziņas pašiem klientiem. Šeit gan jāuzdod jautājums, kas notiks vēl vēlāk?

Tas skaidrojams ar to, ka inflācija nekur nav beigusies, taču cenas ir uzlēkušas ļoti augstu, kas gan mainīsies tuvākajā laikā, ja viss šādi turpinās?

You may also like...