“Tas ir milzu trieciens tūkstošiem!” Ar pamatīgu nožēlu liela daļa iedzīvotāju nesaņems solīto naudas pabalstu!

Šī brīža situācija lielai daļai cilvēku ir grūta, tomēr neskatoties uz to, izrādās, ka tūkstošiem cilvēku nevar pat rēķināties ar iepriekš apsolītajiem naudas atbalsta mehānismiem, jo šobrīd notiek pavisam citas lietas, kuras būs trieciens dauduz maciņiem. Pašlaik, lai kompensētu straujo elektrības cenu kāpumu, tika izveidots atbalsts mehānisms aizsargājamām grupām, tomēr izrādās, ka gandrīz 70 000 cilvēki nevar to saņemt un tur slēpjas arī pats nepatīkamais fakts, vēsta LTV raidījums ar nosaukumu “Ceturtā studija!”

Esošajā situācijā aizsargātie lietotāji ir tie elektrības patērētaji, kuri piederi kādai no šīm grupām : “daudzbērnu ģimenes, ģimenes, kurās ir kāds invalīds, maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes.” Daudzbērnu ģimenēm pienākās tieši 20 Eiro, savukārt pārējām grupām pa 15 Eiro mēnesī, lai samazinātu elektrības rēķinu. Pati galvenā problēma gan ir tā, ka pats tirgotājs beigās izvēlas, kurš izvēlas sniegs pakalpojumu, jo tirgotš brīvprātīgi sniedz klientam šo aizsargātā lietotaja pakalapojumu, līdz ar to ir nepieciešams IT rīks, lai varētu savienot konkrēto sistēmu ar klienta informāciju. Būvniecības kontroles sistēma, kas apstrādā visu informāciju, ziņo, kuri tad ir tie lietotāji, kas iegūs šo aizsargātā statusu.

Tieši šī iemesla dēļ Būvniecības valsts kontroles aģentūra apkopo informāciju no vairākiem reģistriem, lai pilnībā noskaidrotu, kam pienās šis statuss. Tālāk jau no elektroenerģijas tirgotāja tiek saņemta klientu datu bāze pēc kuras tirgotājs saņem arī klienta līguma numuru, kuram jāpievieno konkrētā atlaide. Tomēr, ja komersants nevar nosūtīt datu bāzi, atlaidi nevar piemērot vispār, kas tad arī ir tā milzigā problēma, jo ne visiem elektrības tirgotājiem ir šis IT rīks.

Latvenergo ir vins no šiem elektrības tirgotājiem, kas atbalsta konkrēto rīku un atbalsta mēhānismu. Datu apmaiņa rīkus izveides gan valsts nesedz. Tomēr kā uzsver Rozentāla, tā ir viņu pašu sociālās atbildības tēla uzlabošana vai pasliktināšana. Ekonomikas depratments jau ziņoja, ka šobrīd atbalstu elektrības rēķinu apamksai saņem ap 90 000 iedzīvotāji, bet reāli atlaides tiek piedāvātas 160 000 cilvēku, tāpēc rodas pamatīgas bažas par esošo situāciju.

Esošā realitāte parāda, ka aptuveni 40% iedzīvotāju, kuriem tad ir tiesības saņemt šo atbalstu, nemaz netiek atbalstīti, jo konkrēti tirgotaji nav izpilījuši savus mājas darbus, kuru dēļ ciešs tūkstošiem iedzīvotāju un nesaņem savu atbalstu, kas reāli pienākas!

You may also like...