Tuvojas austrumos aug spriedze! Saūda Arābija pārtver trīs raķetes – lielās pasaules valstis staigā pa naža asmeni. Kas tuvojas?

Šajā reģionā pieaugošās grūtības Houthis vēlas demonstrēt, ka viņi var sasniegt Saūda Arābijas galvaspilsētu. Eksperti reģionā brīdina, ka nemiernieku grupas darbības varētu izvērsties par karu starp Irānu un Saūda Arābiju. Iepriekšējie uzbrukumi izmaksāja dārgi Jemenai, kā Saūda Arābijas vadītā Tuvo Austrumu valstu koalīcija, valstī uzsāka gaisa strīdu, kas nogalināja simtus.

Apvienoto Nāciju Organizācija lēsa, ka trīsgadīgā kara laikā nomira 10 000 cilvēku, un teica, ka vairāk nekā 22 miljoniem civiliedzīvotāju ir vajadzīgs atvieglojuma atbalsts. Koalīcija sacīja, ka raķetes sekoja divu Houthi dronu nosešanai vakar vakarā Jizanā un tuvējā Saūda Arābijas pilsētā Abha. Pagājušajā mēnesī Saūda Arābija pārņēma septiņas raķetes, kuras pāri Rijādai palaida nemiernieki.

No šīm raķetēm sprāgušie gruveši nogalināja vienu Ēģiptes vīru, kurš kopš konflikta sākuma 2015. gadā kļuva par pirmo upuru Saūda zemē. Al Arabijas raidorganizācija ziņoja, ka uzbrukums tika “uzsākts netieši, lai mērķētu uz civiliedzīvotājiem un populāciju”. Saūda Arābija apgalvoja, ka ir aizturējusi un iznīcinājusi visas raķetes ar savām gaisa aizsardzības sistēmām.

Jemenas valdība, kas kopš 1990. gadiem cīnījās ar Houthi zemessargiem, vainoja nemierniekus par raķešu uzbrukumiem. Saūda vadītā koalīcija apsūdz Houthi par ieročiem un atbalstu no Irānas, apgalvojot, ka gan grupa, gan Teherāna to noliedz.

Starp Houthi un Saūda Arābu konflikts notika 2015. Gadā
Tas sākās: “Kaut arī Jemenas valdība pauž stingru nosodījumu attiecībā uz šo Irānas noziedznieku un teroristu darbību un tās instrumentus, kurus pārstāv Hūouthi milicija, valdība arī uzslavēja Saūda Arābu gaisa aizsardzības spēku augstu efektivitāti un spējas pārtvert un iznīcināt Irānas ballistiskās raķetes.”

Houthis, oficiāli saukts Ansar Allah, ir bruņotas islāma kustības, kas deviņdesmitajos gados parādījās Jemenas ziemeļos.

Strīdi starp grupu un Jemenas valdību sāka pieaugt 90. gados un sākās 2004. gadā, kad tā dibinātājs Huseins Badrēdins al Hutajs vadīja nemierniekus pret toreizējo prezidentu Alī Abdulla Sālihu

Kopš pagājušā gada nemiernieku grupu vadīja al-Houthi brālis Abduls-Maliks.

Krievijas un ASV līderi ir bijuši draudi militārajiem pretpasākumiem
ASV arī nosodīja iepriekšējos uzbrukumus, ko uzsāka Jemeniešu nemiernieki. Pagājušā gada martā Vašingtona sacīja, ka atbalsta “mūsu Saūda Partneru tiesības aizstāvēt savas robežas pret šiem draudiem”. Strauji saistīti ar pieaugošo saspīlējumu Tuvajos Austrumos, kas varētu aizskart rietumu valstis uz karu pret Sīriju atbalstot Krieviju.

Sīrijas nemiernieki apsūdzēja valsts līderi Bašaru al Asadu par ķīmisko ieroču lietošanu reida laikā no 7. līdz 9. aprīlim.

Ziņojumi liecināja, ka vairāk nekā 500 cilvēku, galvenokārt sievietes un bērni, tika nogādāti medicīnas centros, kuriem ir apgrūtināta elpošana, putošana mutē un dedzinošas sajūtas acīs.

Uzbrukums notiek gandrīz tieši gadu pēc Ķīnas ziemeļsīriešu pilsētas Khan Sheikhoun ķīmiskās nežēlības nogalinot desmitiem cilvēku.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka valsts reaģēs uz uzbrukumu.

Viņš rakstīja twitter: “Krievija solās uzņemt visas Sīrijā palaistās raķetes. Gatavojieties Krievija, jo tie nāks, jauki un jauni, un” gudri! “Nevajadzētu būt partneriem ar Gas Killing Animal, kurš nogalina viņa ļaudis un izbaudija to!”

“Mūsu attiecības ar Krieviju tagad ir sliktākas nekā jebkad agrāk, un tas ietver arī auksto karu. Tas nav iemesls. Krievijai mēs esam vajadzīgi, lai palīdzētu viņu ekonomikai, un tas ir ļoti viegli izdarāms, un mums ir vajadzīgas visas valstis, lai strādā kopā. pārtraucot ieročus? “

ASV un Krievija 10. aprīlī bloķēja viena otra mēģinājumus uzsākt starptautisku izmeklēšanu par iespējamiem ķīmiskiem uzbrukumiem Sīrijā ANO Drošības padomes sanāksmē.

Trampa kungs, kuru atbalsta Lielbritānija un Francija, ir ierosinājusi militāru rīcību pret Sīrijas režīmu, reaģējot uz aizdomām par ķīmiskajiem uzbrukumiem.

Brīdi, ka konflikts starp Krieviju un ASV Sīrijā varētu likt visu Tuvo Austrumu reģionu “uz uguns”, ir izteikuši Turcijas aizsardzības ministrs Nuretins Canikli.

You may also like...