VID Steidzami izplata ļoti svarīgu paziņojumu pilnīgi visiem iedzīvotājiem, jo tuvojas 1. Marts!

Attiecīgajā situācijā VID veic nodokļu maksājumus, deklarējot ienākumus un visu pārējo, lai kompensētu cilvēkiem pārmaksāto nodokļu daudzumu, ko skar lielākā daļa. Daudzi šo datumu gaida, jo grib saprast, ir izveidojusies nodokļu pārmaksa, vai tomēr jāmaksā valstij. Lai gan kopumā ņemot, lielākā daļa uzskata, ka deklarācija ļauj viņiem atgūt savus līdzekļus, kuri gada laikā tikuši pārmaksāti par konkrētiem pakalpojumiem. Jāņem vērā, ka iepriekšējo gadu pārmaksas ir svarīgas, lai tās iekļautu arī katra nākamā gada ienākuma deklarācijā. Tomēr arī šajā saistībā ir vēsts, kura jāņem vērā visiem.

Ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus, izdevumus ar iegūt sākot no 2018. gada. Līdz ar to tie, kuri nav pildījuši deklarācijas, var to izdarīt par vairākiem iepriekšējiem gadiem, ja nu kāds to bija piemirsis. Šajā gadījumā ļoti būtiski saprast, ka attiecīgā nodokļu atmaksa ir pieejama tikai tad, ja visi izdevumi ir bijuši pamatoti un iesniegti precīzi. Tas nozīmē, ka izdevumos jābūt pareizi norādītam personas kodam, vārdam uzvārdam utt. Tomēr laiks pievērst uzmanību tam, kas notiks ar tiem, kuri jau 1. Martā taisās iesniegt ienākuma deklarāciju, jo ir vairākas lietas, kurām vajadzēs pievērst uzmanību.

Šeit gan jāsāk ar pašu svarīgāko un kuriem cilvēkiem šī deklarācija ir jāiesniedz obligātā kārtā? Vispirms jau jāsāk ar to, ka visiem Latvijas valsts iedzīvotājiem deklarācija ir jāiesniedz līdz 2023. gada 1. jūnijam. Jāiesniedz ir pilnīgi visiem, kuri veic saimnieciskos darbību, pieder uzņēmums, tiek izīrēts īpašums, vai arī vadot zemnieku saimniecību. Tāpat jāiesniedz pilnīgi visiem, kuri savus ienākumus gūst no profesionālā amata. Tāpat jāiesniedz tiem, kuri strādā uz kuģiem – jūrniekiem, tas attiecas arī tad ja jūrnieks ir nodarbināts citā Eiropas Savienības valstī.

Šis punkts noteikti jāņem vērā daudziem! Ja tiek pārdotas personīgās mantas, jeb citu lietu tirgošana, ka gada laikā ienes vairāk kā 10 000 Eiro bez nodokļiem. Arī šādiem cilvēkiem ir obligāta jāiesniedz deklarācija. Ja tiek konstatēta nereģistrēta saimnieciskā darbība, tad no nekustamā īpašuma izīrēšanas tiek papildus aplikti ar vēl 10% likmi, ko ir ļoti svarīgi ņemt vērā šajā situācijā.

Un attiecīgi pašas svarīgākās kļūdas, kas tiek pieļautas aizpildot jau tā svarīgo ienākumu deklarāciju!
Cilvēki ļoti pavirši ievada savu numuru, ēpasta adresi un bankas konta numuru, kas sagādā galvassāpes darbiniekiem. Pārbaudiet vai visi čeki ir no īstā gada, jo ja tas neatbilst taksācijas gadam, tad atkal radīsies problēmas. Ļoti daudzi cilvēki cenšas iekļaut neatmaksājamos izdevumus to izdevumu sarakstā, par kuriem it kā domā saņem atpakaļ naudu. Pārbaudiet pirms to dariet. Lielākoties šie gadījumi ietver medicīniskā tipa aprūpi un dažāda tipa medikamentus, kuri nav atmaksājami, tāpēc pārbaudiet kārtīgi visu informāciju, pirms kaut ko sniedziet iekšā.

You may also like...