Viņi To Sauc Par Pastardienas Seifu, Tā Saturs, Iespējams, Ir Atslēga Uz Cilvēces Izdzīvošanu

Tu visticamāk jau esi dzirdējis stāstu par Noasu un viņa arku, kur kāds vīrs saņem ziņu no Dieva, ka viņam ir jābūvē milzīgs kuģis, lai paglābtu dzīvniekus no plūdiem, kas notiks pavisam drīz. Bet ja mēs tā reāli padomājam. Nebūtu vērts glābt vienu pāri no katras dzīvnieku sugas, ja mēs arī neglābjam augus.Ja mēs gribētu no jauna uzbūvēt pasauli pēc globālas katastrofas, mums vajadzētu audzēt augus, lai tie varētu ražot skābekli un dot mums pārtiku. Tieši tāpēc arī pastardienas seifs tika uzbūvēts.

Šis ir Svālbardas Globālais  Sēklu Seifs, zināms arī kā “Pastardienas seifs”.

1-pastardienas-seifs

Tas atrodas Spitsbergenes salās, Norvēģijā. Netālu no Artiskā Svalbardas arhipelāga, aptuveni 1000 kilometrus no ziemeļpola.

2-pastardienas-seifs

Būvēts vairāk kā divu gadu garumā un pabeigts ap 2008. gadu, šis seifs stiepjas vairāk kā 120 metrus garumā, iekšā tīrā akmenī.

3-pastardienas-seifs

Šis seifs tika veidots kā pats galvenais pasaules sēklu uzglabāšanas punkts. Tā ir rezerves glabātuve, pārējām rezerves glabātuvēm.

4-pastardienas-seifs

Gadījumā ja notiek globāla katastrofa, šīs sēklas var būt kā pamats jaunai, agrikulturālai sistēmai, tādai, kas, cerams, varētu nodrošināt jauno cilvēci.

5-pastardienas-seifs

Šī glabātuve satur vairāk kā 400’000 dažādas sēklu sugas.

6-pastardienas-seifs

Kas kopumā veido 20 miljonu sēklu.

7-pastardienas-seifs

Seifa atrašanās vieta arī ir ārkārtīgi nozīmīga, lai saglabātu sēklas. Neskaitot jau esošās dzesējošās iekārtas, viss seifs atrodas iebūvēts mūžīgajā sasalumā, kas nodrošina dzesēšanu arī, ja esošās iekārtas nestrādās.

8-pastardienas-seifs

Pat ja visas iekārtas nestrādātu, paietu vismaz mēnesis, līdz temperatūra seifā paceltos no -17 līdz -2, kas ir dabīgā zemes temperatūra.

9-pastardienas-seifs

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu!

You may also like...