Visu Latviju satriec, kas nebijis! Bērnudārzā tiek sists un žņaugts mazs bērns – Puisītis nogādāts slimnīcā

Tas vienkārši nav normāli, kas ikdienā var notikt ar paša bērniem, kuri atstāti bērnudārzā. Šis noteikti liks padomāt kārtīgi, pirms izdomāsiet, kurā bērnudārzā vest savu atvasi. Situācija bijusi tik nepatīkama, ka viss aizgājis līdz pat slimnīcai un pat video sižetam. Iepriekšējās vecāku aizdomas ātri vien apstiprinājās, diemžēl, ne tajā vienkāršākajā veidā. Laiks aplūkot, kāda situācija bija izveidojusies un kā tas viss izvērtās tālāk. Šāda rīcība vienkārši nav pieļaujama, itin ne par ko, norāda māte!

Pie raidījuma “Bez Tabu” steidzīgi vērsās satraukusies māte, kura norādījusi, ka pirmskolas izglītības iestādē “Kastanītis” Talsos regulāri notiek fiziski un emocionāla vardarbība pret bērniem, taču daudzi vecāki to pat nenojauš. Tieši viņas sešgadīgais puika jau kopš vasaras vidus ir “Kastanītis audzēknis.” Pirmskolā mācās arī bērni, kuriem ir īpašas vajadzības, tāpēc pieaugušajiem jābūt adekvātiem un saprotošiem zinot, kuri viņi strādā. Taču laiks ķerties pie paša galvenā un saprast, kas tieši notika un kā tas viss beidzās.

Stāsta interesantākā daļa sākas tajā, ka pati māte pieteikusies bērnudārzā par sētnieci, lai būtu tuvāk dēlam un novērotu kā tur viss realitātē notiek. Diemžēl ātri vien atklājās, kas ļoti nepatīkams. Viens no incidentiem, kam bijusi pati lieciniece bija tāds, ka trīs citi bērni piekāvuši viņas dēlu. Tika sists pa galvu un krūtīm. Taču pēc tā visa sekoja, kas vēl briesmīgāks, kam pat negribas ticēt.

“Auklītes vispār pat nereaģēja uz esošo situāciju,” stāsta māte. Viņa pati redzējusi to, kā bērns, kas piekakājis pamperu, tiekot emocionāli pazemots, kas nav normāli šādā iestādē, kur par katru bērniņu ir īpaši jārūpējas. Taču pats pēdējais incidents ir pats trakākais, kas visam ir pielicis punktu.

Šajā incidentā atkal cieta viņas dēls un tas noticis pavisam nesen. Puika rādījis, ka ir ticis žņaugts un sists ar kulakiem pa vēderu. Otrajā dienā bērns sūdzējies par spēcīgām sāpēm, tāpēc devušies uz vietējo slimnīcu, kur radās aizdomas par liesas plīsumu un nekavējoties tika nosūtīti uz Rīgu. Rīgā konstatēja vēdera sienas sasitumus. Klātienē ar Bez TaBu bērnudārza vadība tikties nevēlējās. Telefoniski gan tiekot apgalvots, ka konkrētā situācija un notiekošais tiekot risināts.

Kādas ir Jūsu domas par notikušo? Vai, kas tāds ir pieļaujams vairākas reizes pēc kārtas un joprojām neviens neliekas ne zinis?

You may also like...