Apgrozībā atrodas reta 2 Eiro monēta ar Latvijas uzrakstiem, kuru vērtība pārsniedz 2200 Eiro

Daudzām monētām var būt maza sākotnējā vērtība, jo kā nekā tās ir paredzētas tieši tam nominālam, kādas tām izgatavotas. Taču ir arī kādas specifiskas monētas, kuru vērtība ir daudz lielāka, nekā tā nominālvērtība un tādas klejo apkārt cilvēku maciņos un daudzi to varbūt nemaz pat nav pamanījuši. Kā vēsta Spānijas portāls “lasprovincias.es”, daži monētu kolekcionāri ir gatavi maksāt lielas naudas summas par unikālām monētām ar noteiktiem unikāliem elementiem. Un šoreiz runa iet tieši par Latvijas uzrakstu monētām, kas ir ļoti retas, bet varbūt tāda ir tavā maciņā?

Viena no kolekcionārus ļoti interesējošām monētām ir Žuvintas rezervātam veltītā Lietuvas 2 eiro monēta. Interesanti, ka monētas sānā ir iegravēts uzraksts “Dievs, svētī Latviju”. Vai saprotat, ka tas itin nemaz nav bijis domāts speciāli, bet gan tikusi pieļauta kļūda? Divu eiro jubilejas monētas tiek izdotas ierobežotā daudzumā un parasti ir augstvērtīgas. Spānijas mediji ziņo, ka jubilejas monētas bija tik retas, ka monētu kolekcionāri plūda pie tām, gadiem ejot, palielinot to vērtību. Lai monētas veiksmīgi pārdotu, svarīgi, lai monētas būtu ļoti labā stāvoklī.

2021. gadā izdotā Lietuvas piemiņas monēta, kas veltīta Ruventas biosfēras rezervātam, izpelnījusies ļoti daudzu kolekcionāru uzmanību. Lietuvas divu eiro monētu sānos ir uzraksts “Laisve * Vienybe * Gerove” (Brīvība, Vienotība, Labklājība), bet uz šo monētu malām lasāmi vārdi “Dievs * svētī * Latviju“.

Lietuvas Banka aicinājusi Lietuvas naudas kaltuvi noskaidrot, kāpēc šāda kļūda radusies un kādi pasākumi tiek veikti, lai šādas kļūdas nepieļautu turpmāk. Parasti uz aptuveni 10% no šīm monētām ir latviešu uzraksts, t.i., aptuveni 500 šādu monētu. Interese par monētu jau ir liela un cilvēki gatavi šķirties no krietnas naudas summas – portālā “eBay” par Žuvinta monētu ar uzrakstu latviski tiek solīti vairāk nekā 2200 eiro.

Salīdzinājumam monēta ar lietuviešu uzrakstu ir tikai 3,5 eiro vērtībā. Lietuvas veikals Florinus norādīja, ka “nepareizā monēta” pašlaik ir 1800 eiro vērtībā, bet “īstā monēta” ir tikai 3 eiro. Kopumā tiek lēsts, ka Žuvintam izdotas ap 5000 monētu, no kurām desmitā daļa apgrozās visā Eiropā. Spānijas mediji vēstīja, ka šo monētu vērtība nākotnē varētu būt daudz augstāka nekā šobrīd.

You may also like...