Atklāts, kas nepatīkams! FORBES paziņo, ka Rīgas Siltums katru nedēļu no iedzīvotājiem izkrāpj 785 000 Eiro

Tieši šodien lielākajos medijos parādījusies informācija par “Rīgas Siltumu.” Pie tam, izrādās, ka situācija ir daudz skumjāka nekā varētu iedomāties un šajā ziņā cilvēki ir brutāli tikuši apkrāpti. Kas gan šajā ziņā sekos tālāk? Ja iepriekš par to bija tikai runas, tad šoreiz ir pieslēdzies par “FORBES” ,kas oficiāli apstiprinājis informāciju, kas nepatiks nevienam, kas Rīgā ir maksājis par siltumu. Forbes pēc skaidriem faktiem aprēķinājis, ka nedēļas laikā par siltumu Rīgā tiek pārmaksāti 785 000, kas ir nenormāli milzīgs cipars.

Pēc pieejamajiem datiem, kuri pamatoti ar SPRK datiem – “Latvenergo” ir apstiprināti paši dārgākie jeb augstākie siltuma tarifi visā Latvijā. Tas ir par divām reizēm vairāk, nekā citiem, vai tas jau nav gana aizdomīgi? Tomēr šeit ir vēl kaudze ar citu informāciju. Ņemot vērā Februārī TEC-1 ražotnē 173,84EUR/MWh, savukārt TEC-2 ražotnē 178,34/MWh. Visa informācija parāda, ka pilnīgi visi ražotāji, kuri attiecīgi izmanto atjaunojamos resursu, izņemot pašu “Latvenergo”, kuri kurina gāzi, piedāvā cenu par vismaz 40% lētāku, nekā pats “Latvenergo.” Tomēr neskatoties uz visu pieejamo un acīmredzamo, “Rīgas Siltums” vienalga ņem un pērk to par 180EUR/MWh. Attiecīgi cilvēki šī iemesla pārmaksā nenormāli milzīgu naudu par saviem siltuma rēķiniem.

Jau neilgi iepriekš NRA ziņoja, ka tieši februāra sākumā Rīgas Siltums bija izsludinājis atklātā tipa konkursu par tiesībām piegādāt dabasgāzi 460 000 megavatstundu apjomā. Tie, kas nezina apmēru, jāsaka, ka tas ir tik tiešām ļoti milzīgs apjoms. Šis iepirkums ir domāts tieši 2023./2024. gada apkures sezonai, tā liecina publikācija Latvijas vēstnesī. Piedāvājumi esot jāiesniedz līdz 16. februārim. Interesanti gan, ka pašā iepirkumā norādīts, ka visa dabasgāzes Inčukalna gāzes krātuvē būs obligāti jāiesūknē līdz šī gada 30. septembrim.

Aģentūrai LETA informēja uzņēmums, pats būtiskākais nosacījums ir tāds, ko ļoti strikti ievēro pats Rīgas siltumapgādes uzņēmums – esošā dabasgāze nevar būt no Krievijas. Ticis paziņots, ka dabasgāzes tirgus salīdzinot ar pagājušo gadu ir kļuvis labāks. Ir izveidotas jaunas piegādes tipa ķēdes un arī plašākas savienojamības iespējas, kas samazina dabasgāzes cenas. Tas savukārt ļautu nākamajā sezonā mazināt siltuma tarifu visiem rīdziniekiem, noradījis uzņēmuma valdes loceklis.

Patreiz plānotais dabasgāzes apmērs līdz nākamajai apkures sezonai būšot par 8% mazāks, nekā iepriekš. Tas esot saistīts ar siltumapgādes uzņēmuma veikto ekoloģisko kursu, attīstot biokurināmo. Pašlaik atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir ap 52%. Ņemot vērā esošo situāciju, Rīgas Siltums līdz 2026. gadam plāno ražot 90% siltumenerģiju tikai no atjaunojamajiem resursiem.

You may also like...