Jau drīzumā apsver neiedomājami sodīt iedzēruša šofera visus pasažierus – Sodi būs milzīgi

Televīzijas raidījuma “Preses klubs” laikā divi eksperti runāja par to, kas notiek ar cilvēkiem, kuri atrodas automašīnā, kad vadītājs ir lietojis alkoholu. Eksperts, vārdā Oskars Irbītis, sacīja, ka arī pasažieriem vajadzētu nonākt nepatikšanās. Bet cits eksperts vārdā Artis Velšs tam nepiekrita un bija citās domās. Tomēr nekur nepazūd ideja par to, ka vajadzētu sodīt visus pasažierus, kas atrodas mašīnā.

Viņš uzskata, ka nav godīgi teikt, ka kāds cits ir atbildīgs par vadītāja rīcību. Viņš arī uzskata, ka nav pareizi sodīt cilvēkus, kuri nav sapratuši un nepārbaudījuši, vai vadītājs ir piedzēries. Viņš uzskata, ka jāsoda tikai dzērājšoferis, nevis kāds no automašīnas pasažieriem. Bet par šo tēmu ir vēl ko runāt.

Dažreiz, kad cilvēki lieto noteiktas lietas, kas var viņus pilnīgi “atlaist”, viņi var būt atbildīgi par jebkādām veselības problēmām. Bet, kad viņi lieto arī alkoholu, ne vienmēr katrs varēs uzreiz pateikt, vai šis cilvēks ir ko iedzēris. Tā var būt problēma taksometru vadītājiem, jo ​​viņiem var rasties problēmas, vadot automašīnu reibumā. Kad tas notiek, bez jēgas iesaistās arī taksī braucošais, kurš, iespējams, pat nepazīst vadītāju un attiecīgi tiek sodīts arī.

Velšs saka, ka ideja atrisināt problēmu, kas saistīta ar braukšanu dzērumā, patiesībā situāciju neuzlabos. Tā vietā tas pasliktinās situāciju. Viņš uzskata, ka veidi, kā mēs jau tagad cenšamies pārtraukt braukšanu dzērumā, piemēram, atņemt cilvēkiem automašīnas un sodot, patiesībā darbojas ļoti labi.

Vienkāršiem vārdiem sakot, šīs problēmas atrisināšana prasīs ilgu laiku, un mēs to nevaram novērst uzreiz. Pagājušā gada novembrī likumā, kas attiecas uz šo pašu nozari , tika mainīti daži svarīgi noteikumi.

Viena no lielākajām izmaiņām bija tā, ka cilvēki tagad var nonākt nepatikšanās, ja viņi brauc ar automašīnu alkohola reibumā. Tas nozīmē, ja alkohola daudzums asinīs vai izelpā ir lielāks par 1,5 promilēm, viņiem tiek atņemta mašīna. Arī transportlīdzekļa vadīšana, lietojot narkotikas, ir pretrunā ar likumu.

Tas, kā mēs šobrīd cenšamies atrisināt šo problēmu, nav pietiekami. Galvenā problēma ir tā, ka cilvēkiem, kuri izvēlas vadīt transportlīdzekli dzērumā, ir grūti skaidri domāt. Tā ir liela problēma, jo ir grūti sarunāties ar kādu, kurš ir piedzēries, un likt viņam saprast, kāpēc tas ir bīstami. Tāpēc ir patiešām svarīgi, lai ikviens sabiedrībā saprastu, cik tas ir nopietni. Ja pie automašīnas redzat kādu, kurš dzēris, nekavējoties par to jāpaziņo policijai.

You may also like...