Katru dienu ikdienā izmanto bankomātus? Jau stājušās spēkā izmaiņās, tas ietekmēs ikvienu

Vai Tu bieži savā ikdienā izmanto bankomātus? Visticamāk, ka jā, jo lielākā daļa cilvēku aizvien mazāk sāk norēķināties ar bezskaidru naudu, kas tad arī ir šis iemesls. Jāņem vērā, ka par šām izmaiņām tu iespējams nebūsi precīgs. Tās jau ir stājušās spēkā pirms laba laiciņa, tomēr daudzi joprojām to nezina, tāpēc laiks ir to atgādināt ikvienam, kas lieto bankomātus un kredītkartes.

Ja paša aizmāšības dēļ savu bankas karti ieliksi ne tur, kur vajag – Varēsi atvadīties no lielas naudas summiņas. Par piemēru ņemsim Swedbank karti, ja to netīšām ieliksi DNB bankomātā, lai izņemtu naudu. Par naudas izņemšanu automātiski noraus komisiju 2.85 Eiro apmērā, kā arī 2% vēl no visas izņemamās naudas summas. Vai nav lieliski?

Varam minēt pavisam vienkāršu piemēru, lai viss ir saprotams un skaidrs. Ja no bankomāta gribēsi izņemt tikai 5 Eiro, kuri paredzēti pusdienām, ko kafejnīcā ar karti nevar vienkārši norēķināties.  Tev tiks noņemts 2.85 komisija, kas jau ir divas trešdaļas no visas naudas summas.

Būtībā šos piecus Eiro nemaz nevarēsi izņēmt, jo klāt vēl nāk 2% komisija, līdz ar to, tas ir pilnīgi neiedomājami, ja vien tagad nav izdarīts tā, ka konta bilance vienkārši paliek mīnusā, taču tā visticamāk nav un Tu vienkārši nevarēsi izņemt savus piecus Eiro.

Laiks ķerties klāt nopietnākam piemēram. Tev vajag izņemt 1000 Eiro. Tev noraus 2.85 Par komisiju un vēl 2% no visas summas, kas būs vēl 20 Eiro. Kopā no 1000 Eiro tu dabūsi tikai 975, ko bankomāts izsniegts. Tu bankai būsi noziedojis nepilnus 25 Eiro.

Šis ir tas laiks, kas vajag padomāt, kurā bankomātā Tu liec karti un cik izņem naudu.

You may also like...