Swedbank nāk klajā ar steidzamu paziņojumu, ka cilvēki savā kontā var zaudēt naudu

Pieaugot krāpnieku skaitam, ir pieaudzis arī banku brīdinājumu un paziņojumu biežums. Neraugoties uz pastāvīgo šī jautājuma risinājumu meklēšanu, šo shēmu upuru skaits turpina pieaugt. Tā kā noziedznieki izmanto sarežģītākas metodes, ir ļoti svarīgi, lai cilvēki rūpīgāk pārvaldītu savas finanses un sazinātos ar bankām. Ir ziņots par daudziem dokumentētiem gadījumiem, kad krāpnieki veiksmīgi uzlauzuši kontus un nozaguši naudu.

Mūsdienās krāpnieciskas loteriju shēmas veic noziedznieki, kuri izmanto labi zināmu uzņēmumu un zīmolu reputāciju un nosaukumu. Šajās shēmās tiek izmantotas sociālo mediju platformas, lai pieviltu nenojaušus cilvēkus izpaust savu personīgo kontaktinformāciju, piemēram, tālruņa numurus vai e-pasta adreses. Kad šīs detaļas ir iegūtas, krāpniecības veicēji sāk savus centienus maldināt cilvēkus, kā rezultātā liels skaits cilvēku kļūst par viņu maldināšanas upuriem.

Vairākām personām no kontiem nozagtas lielas naudas summas. Tā rezultātā ir nepieciešama pastāvīga modrība un piesardzība, lai nekļūtu par šo viltīgo centienu upuri. Krāpnieki parasti koncentrējas uz personām, kuras ir izpaudušas savu personisko informāciju, un pēc tam šī informācija tiek izmantota viņu maldinošo plānu īstenošanai. Viņi bieži uzņemas bankas vai uzņēmuma pārstāvja lomu, izmantojot uzticību, kas tika radīta, daloties ar personisko informāciju, lai izvirzītu dažādas prasības.

Var iesniegt dažādus pieprasījumus, tostarp informēt uzvarētājus par godalgām un pieprasīt tiem izpildīt noteiktās saistības. Šie pieprasījumi var ietvert personas informācijas pieprasīšanu par lietotāju. Lai izskaustu krāpšanas iespējamību, pirms sensitīvas personas informācijas izpaušanas ir ļoti svarīgi pārbaudīt otras puses autentiskumu.

Lasi vēl : Sinoptiķi Jūlija noslēgumam prognozē ļoti nepatīkamus laikapstākļus: “Būs milzīgas izmaiņas”

Vienkārša metode, kas šajā gadījumā ir efektīva, ir pajautāt zvanītājam viņa vārdu. Ja neesat pārliecināts vai esat apmulsis, ieteicams nekavējoties pabeigt zvanu un sazināties ar oficiālo bankas numuru. Šī ir visefektīvākā metode, kā izvairīties no šīs viltības upura. Mūsdienās gadījumu skaits ir pieaudzis, taču daudzi cilvēki joprojām kļūst par krāpniecisku darbību upuriem. Pat tie, kuriem pašiem ir pamata izpratne par trikiem, var viegli kļūdīties.

Ir svarīgi atcerēties, ka šāda veida shēmas parasti atbilst iepriekš izstrādātam modelim. Šīs shēmas parasti ir saistītas ar finanšu grūtībām akciju tirgū, kas parasti ietver personu pieņemšanu darbā ar solījumu gūt ievērojamu peļņu. Tomēr ir ļoti svarīgi atzīt, ka ikviens, kas apgalvo, ka tas ir, ir maldinošs. Krāpnieki bieži izmanto AmyDesk kā līdzekli, lai iegūtu nesankcionētu piekļuvi mērķa datoram, un pēc tam viņi izmanto piekļuvi sava personīgā labuma gūšanai.

You may also like...