Beidzot ir tapis zināms vai Maijā iedzīvotāji varēs saņemt jauna tipa naudas atbalstu! Paziņo noklusētais!

Pirms nepilniem sešiem mēnešiem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā kārtējā uzrunāno Saeimas sēdes ļoti skaidri izteicās, ka jau no Maija mēneša maznodrošinātie, kā arī pensionāri tiešām varētu saņemt kādu konkrētu naudas atbalstu, kad tad attiecīgi šī brīža situācijā varētu kompensēt straujo cenu kāpumu vairākām lietām, bet ne tikai vairs elektrību. Tādēļ ar to, šajā saistībā beidzot ir laiks noskaidrot viņa izteikums pirms salīdzinoši neilga laika. Pašlaik ir jāpaskatās izmaiņas, kuras attiecinās uz šo pabalstu un ko tālāk varētu sagaidīt.

Un tieši vēl iepriekš Kariņš kopējo situāciju skaidroja tiešām salīdzinoši skaidri, tad šobrīd situācija ir vēl krietni nepārprotamāka, nekā varētu sākumā likties. Tas skaidrojams ar to, ka visa kopējā situācija ir mainījusies ļoti krasu, taču vai tas nozīmē, ka cilvēki nevarēs sagaidīt jaunā tipa naudas atbalstu, vai tomēr mainās kaut kas pavisam cits? Jāņem vērā, ka beidzot ir atklājušās vairākas būtiskas lietas, kuras īpaši iepriekš nemaz netika runātas un varētu pat teikt, ka tika noklusētas, tomēr kāpēc pēkšņi notikušas tik krasas izmaiņas?

Šī iemesla dēļ šobrīd ir skaidrs, ka jau Maijā iepriekš solītie pabalsti visticamāk nebūs pieejami. Tie visticamāk nebūs ne jūnijā, ne jūlijā, augustā, septembrī, okrobrī un pat novembrī. Jāņēm vērā, ka kāda daļa to varētu saņemt, iespējams, decembrī, ja valdība tiešām pieņemts Labklājības ministrijas sagatavoto ideju, tomēr uz to visu vēl nevajag sacerēties, jo tas viss vēl nav nemaz precīzi zināms. Taču, ko solīja amatpersonas martā? 2022. gada 17. martā Saeimā Krišjānis izteicās, ka tieši straujās inflācijas kompensēšanai valstī ir jānodrošina mērķpabalsti tām cilvēku grupām, kurām tas tiešām ir vajadzīgs.

Tieši šajā situācijā viņš paskaidroja, ka konkrētie mērķpabalsti varētu vismaz kaut daļējā veidā kompensēt esošo dzīves dārdzības pieaugumu. Piemēram pensionāriem ar mazajām pensijām, daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātajām ģimenēm un vēl pāris citos gadījumos, kur cilvēkiem ir konkrētas grūtības ar naudu. Attiecīgi Kariņš marta vidū jau izteicās, ka šie mērķpabalsti varētu tikt ieviesti jau no Maija mēneša, kad vēl iepriekš jau beidzās valdības sniegtais atbalsts iedzīvotājiem, kurš bija 450 miljonu apmērā, lai tikai kompensētu augstās energoresursu cenas, kuras nekur vēl nav aizgājušas prom arī šobaltdien!

Patreiz varam tikai cerēt uz to, ka konkrētā situācija varētu pamainīties un esošie pabalsti un pasākumi varētu norisināties, taču pēc esošās situācijas un zināmā, izskatās, ka tuvākajā laikā tas neesot sagaidāms, tomēr cerēsim, ka drīzumā tas mainīsies.

You may also like...