Beidzot paziņota precīza summa par to, cik patiesībā liela būs jaunā minimālā alga jau no 1. Janvāra!

Šeit noteikti daļa iedzīvotāju noteikti būs dusmīgi, ņemot vērā šī brīža sāpīgo situāciju ar minimālo algu un tās esošo situāciju valstī. Ja iepriekš lielākoties tas tiešām bija tikai sarunu veidā, tad šoreiz tas jau ir ticis pieņemts un nolemts, tāpēc vien cilvēkiem nāksies ar to sadzīvot. Noteikti jāņem vērā, ka patreizējā situācija ir krietni izvērtusies savādāk, nekā tika runāts iepriekš un tieši šajā saistībā daudzi cilvēki noteikti būs neapmierināti, ja iepriekš tika runāts, kas pavisam cits un gala rezultāts ir šāds!

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien pavisam vienbalsīgi nobalsoja virzīšanai otrajā lasījumā atbalsta grozījumus Darba likumā, kas attiecīgi paredz to, ka minimālās algas palielināšana būs no 500 līdz 620 Eiro, sākot jau no 1. Janvāra 2023. gada. Šeit noteikti daudziem radīsies daudz jautājumu par to, kāpēc tik maz? Jo iepriekš gan visur figurēja runas, ka 640 Eiro un nekur īsti netika runāts par to, ka šie cipari varētu būt arī mazāki, jo šis cipars tika uzskatīs par to galveno punktu, bet kas gan notiks tālāk?

Vienīgā nobīde no tā visa ir tāda, ka jaunie grozījumi uzreiz laicīgi arī paredz palielināt algu līdz 700 Eiro summai. Tas notiks jauno 2024. gada 1. janvāra, tomēr vai arī  šajā situācijā tas nebūs krietni par tālu, jo inflācija kāpj milzu straujumā un nav saprotams, kad tas viss beigsies. Līdz ar to, tas ir ļoti nepatīkami daudziem iedzīvotājiem, jo brīžiem pat gāja runa, ka no 2023. gada 1. janvāra varētu uzcelties minimālā alga līdz 700 Eiro.

Skumjākais ir tas, ka uz otro lasījumu priekšlikumi nemaz nebija saņemti. Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte Grosa komisijā norādīja, ka jau vairākus gadus tiek runāts par minimālo algu un tās palielināšanu, taču Nacionālā trīspusējās sadarbības padome (NTSP) vispār nebija spējīga jebkādā veidā šajā konkrētajā jautājumā vienoties, kas ir ļoti skumji, zinot cik cilvēkiem tas pašlaik ir ļoti svarīgi.

Līdz ar to : “Tas nozīmē, ka laiks iet uz priekšu, mēs pat vēl nezinām, cik ilgi veidosies valdība, bet visi tikai runā par šo minimālo algu. Ja mēs tūlīt un tagad nepieņemsim šos grozījumus, tad uzņēmēji laicīgi nespēs rēķināties ar šīm izmaiņām. Pie tam šādi vilkt garumā šādu svarīgu jautājumu inflācijas jautājumā ir pilnīgākais neprāts,” skaidri norādīja Zālīte – Grosa.

You may also like...