Nupat Paziņota jau pirmā prognoze par to, kad Latvijā iespējams varētu parādīties pirmais sniegs!

Ja vēl nesen bijām izbaudījuši ļoti patīkamu un karstu vēlo vasaru, kas daudziem bija par karstu, tad šobrīd esam teju rudens vidū un aukstais laiks kļūst arvien spēcīgāks. Lai gan ir taisnība, ka kopumā temperatūra šobrīd ir salīdzinoši silta, vispārējie laika apstākļi nav iepriecinoši, padarot visu situāciju ļoti īpašu un salīdzinoši vēsu. Taču, ņemot vērā, ka laiks pamazām kļūst vēsāks, jāņem vērā, ka tuvākajā laikā vēl var piedzīvot ļoti krasas vai pat nepatīkamas pārmaiņas, tāpēc jārēķinās ar dažāda veida situācijām.

Tieši uz šī fona Latvijā pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs dalījās ar aktuālajām rudens laika prognozēm. Viņš arī neslēpa, kad Latvijā sāks snigt pirmais sniegs, kas šķiet interesanti, ņemot vērā diennakts laiku laikapstākļu maiņas, reizēm ik stundu, tāpēc svarīgi zināt kopainu. To sakot, ir vērts pieminēt, ka viņa septembra prognoze ir publicēta vairākas reizes, un viņš atklāja, ka rudens patiešām gaidāms garš, un var būt ļoti labi sajust rudens elpu, bet ko tas nozīmē mums? Kādi laikapstākļi būs tuvākajās dienās un kādu lomu tie spēlē ziemas tuvošanā?

Viņš sacīja, ka, ja domāsim skaidri pašreizējā situācijā un runāsim par laikapstākļiem oktobrī, tad, pēc Bukša domām, oktobra pirmā puse kopumā būs labāka, siltāka un pat sausāka. Šobrīd mēs to ļoti varam sagaidīt, jo šobrīd tas ir ļoti svarīgi, ņemot vērā, ka cilvēki baidās gaidīt apkures sezonas sākšanos. Viņš teica, ka temperatūra oktobra sākumā var būt no +9 grādiem līdz +14 grādiem, kas ir patiešām labs laiks!

Šobrīd oktobra laiks ir silts un sauss. Tomēr tiek prognozēts, ka decembrī laiks būs ievērojami vēsāks, nokrišņu daudzums būs lielāks nekā šobrīd. Tiek prognozēts, ka oktobra mīļotājiem tas radīs būtiskas laikapstākļu izmaiņas. Oktobris katru dienu noslēdzas ar gandrīz vispārējiem dubļiem un lietusgāzēm. Līdz oktobra pēdējai nedēļai notiks dramatiskas laika apstākļu izmaiņas.

Bukšu novērojumu stacija ziņo, ka nedēļa, kas beidzas 31.oktobrī, ir plānota mēneša pēdējā. Dienā temperatūra ierobežota līdz +8 grādiem; tomēr naktīs daudzviet gaidāms sals. Tiek prognozēts sniegs un putenis, kas ilgs tikai dažas dienas. Dabas mīļotājam arī šī nedēļa tiek prognozēta precīzi ar Bukša prognozēm.

You may also like...