CSDD Informējis, ka šīm automašīnām ir iespējams Tehnisko apskati iziet mājās – Kuri tie ir?

CSDD informē, ka ir iespējams veikt tehnisko apskati mājās dažiem transportlīdzekļiem. Mēs pārbaudīsim, uz kuriem tieši transportlīdzekļiem šis pakalpojums attiecas, jo norādīts, ka tas nav pieejams visiem.

Kā Latvijā norit CSDD tehniskā pārbaude?
CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija) tehniskā pārbaude Latvijā ir obligāta procedūra transportlīdzekļiem, lai nodrošinātu to drošu un ekoloģiski tīru darbību. Šajā pārbaudē tiek novērtēts transportlīdzekļa tehniskais un apkopes stāvoklis atbilstoši noteikumiem un prasībām.

Parasti tehniskā pārbaude notiek speciāli izveidotajās CSDD tehnikas apskates stacijās. Šeit speciālisti veic rūpīgu transportlīdzekļa pārbaudi, iekļaujot šādas darbības:

Transportlīdzekļa dokumentu pārbaude: Šajā posmā tiek rūpīgi pārbaudīti transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenti, lai nodrošinātu to derīgumu un precīzu informāciju.

Tehniskā pārbaude: Šeit speciālisti veic rūpīgu pārbaudi, iekļaujot transportlīdzekļa tehnikas stāvokli, tostarp bremžu sistēmas, stūres un pakāpieniņu stāvokli, gaismas un signāla sistēmu, riepu nolietojumu un citas būtiskas detaļas.

Emisiju pārbaude: Šajā posmā tiek pārbaudītas transportlīdzekļa izmešu gāzu emisijas, lai nodrošinātu atbilstību noteiktajiem ekoloģiskajiem standartiem un prasībām.

Drošības pārbaude: Speciālisti veic pārbaudi, kas ietver drošības jostas, drošības gaisa spilvenus, drošības jaudu un citas svarīgas detaļas, kas nodrošina drošību braukšanas laikā.

Ja transportlīdzeklis veiksmīgi pāriet visus šos testus un atbilst visām prasībām, tas tiek apbalvots ar pozitīvu tehniskās pārbaudes sertifikātu. Šis sertifikāts ir nepieciešams, lai transportlīdzeklis tiktu reģistrēts un varētu tikt izmantots uz ceļiem. Ja tiek konstatētas neatbilstības vai defekti, transportlīdzekļa īpašniekam ir jānovērš šīs problēmas, lai iegūtu atļauju to izmantot uz ceļiem.

Tagad ir zināms, ka noteiktiem transportlīdzekļiem ir iespējams veikt tehnisko apskati arī mājās! Tiks sniegti norādījumi par to, kā pareizi rīkoties un kādi ir nepieciešamie soļi. Mēs noskaidrosim, kuri tieši ir šie transportlīdzekļi!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...