Snigšana, spēcīga vētra un sals: Meteorologu centrs brīdina reģionus par ļoti sliktiem laika apstākļiem

Nākamais spēcīgais ciklons virzās pār Austrumeiropu, rada nelabvēlīgus laikapstākļus un radikālus temperatūras svārstījumus Eiropas ziemeļrietumu reģionos. Hidrometeoroloģijas centra dati liecina, ka 14. un 15. aprīlī dažās Eiropas teritorijās paredzams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss.

Vēja ātrums pieaugs līdz 15-18 m/s. 12. aprīlī paredzams siltums, bet jau 13. aprīlī, pēc aukstās frontes ietekmes, temperatūra pazemināsies par aptuveni 10 grādiem, svārstoties no +8 līdz +14 grādiem, kas ir tipisks šai sezonai.

Austrumeiropā vēja ātrums vietām sasniegs 15-20 m/s. Līdz 12. aprīlim gaisa temperatūra pazemināsies par 2-3 grādiem, un dienā paredzams no +3 līdz +8 grādiem.

14. aprīlī daudzos Austrumeiropas apgabalos gaidāms lietus, pēcpusdienā varētu rasties pērkona negaiss, un vēja ātrums pieaugs līdz 15-17 m/s. Šie prognozētie laikapstākļi solās būt nepatīkami un var radīt diskomfortu.

Diennakts laikā gaisa temperatūra pieaugs līdz +4…+9 grādiem pēc Celsija, reģiona dienvidu daļās pat līdz +14 grādiem pēc Celsija. 15. aprīlī paredzami nelieli nokrišņi, un temperatūra samazināsies līdz 0…+5 grādiem, bet dienvidos var saglabāties pat līdz +10 grādiem.

Paredzami nelieli līdz mēreni nokrišņi, kas pārsvarā izpaudīsies slapjā sniega un lietus formā. Laiks būs ļoti vējains, ar vēja brāzmām, kurās varētu būt sniegputenis, sasniedzot 15-20 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā prognozējas no +3 līdz +8 grādiem, bet dienvidu reģionos varētu sasniegt pat līdz +9…+14 grādiem.

Galējos ziemeļaustrumos 11. aprīlī nav prognozēti nokrišņi, bet tiek prognozēts brāzmains vējš, kura ātrums brāzmās sasniegs 17-22 m/s. 12. aprīlī šajā teritorijā gaidāms sniegs, un varētu rasties sniegputenis, kam pavadoši brāzmaini vēji brāzmās sasniegs 22-27 m/s. Pēcpusdienā 13. aprīlī temperatūra nokritīs līdz -4…-9 grādiem, bet 12. aprīlī tā varētu pieaugt līdz -3…+2 grādiem.

Vai mēs varēsim sagaidīt arī salnu? Šo jautājumu noskaidrosim! Pētīsim prognozes un analizēsim esošos meteoroloģiskos datus, lai iegūtu skaidrību par iespējamajām salnas parādīšanās iespējām.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...