Iedzīvotājiem Tiks izmaksāts milzīgs un Jauns naudas atbalsts! To neiegūs visi, taču, lūk kuri to iegūs!

Vēl patreiz, tie iedzīvotāji, kuri nav lietas kursā, noteikti jāatgādina, ka Labklājības Ministrija kopīgi analizē vairākus iedzīvotāju ienākumus un tā veida atmaksas iespējas, līdz ar to lūkojot cilvēka esošos un konkrētos ienākumus. Tālāk jau attiecīgi tiek lūkots pēdējo gadu mājsaimniecības budžets un visi izdevumi, kā arī pārējās lietas, lai tikai varētu saprast, ko īsti darīt tālāk? Ja šobrīd skatāmies uz notiekošo, tad tas viss ir kā liels precizēšanas kopums, lai vispārējā veidā varētu novērtēt esošo situāciju cilvēku ienākumu ziņā un ne tikai, kas saistīts ar cilvēku labklājību. Šobrīd gan svarīgākais ir izprast, kā tas beigu beigās ietekmēs pašus cilvēkus?

Jau esošajā situācijā Labklājības Ministrija 2023. gada budžeta izstrādē plāno iekļaut milzīgus jaunumus, kas mainīs visu notiekošo lielumu! Pašlaik gan konkrētie priekšlikumi ietvers arī mājokļa atbalstu ar valsts līdzfinansējumu. Tāpat jāpiemin, ka atbalsta pasākumiem mājokļa pabalsts, kas attiecīgi ietekmēs reālo pabalsts lielumu, ko ģimenes var saņemt. Nodaļas galvenā vadītāja skaidri izteicās, ka šobrīd atbalsta pasākumos tiks iekļauts minimālais garantētais ienākuma līmeni ģimenēm, kas ir ļoti laba ziņa, ja tiks piešķirts attiecīgais naudas daudzums, kā tas ticis solīts, kuriem tas visvairāk vajadzīgs.

Pašlaik ņemot vērā visu iepriekšminēto, minimālā ienākuma cipari tiks piešķirts mājsaimniecībām ar tieši maziem ienākumiem. Pabalsta lielumus noteiks minimālo ienākumu attiecīgajam slieksnim, pieskaitot klāt konkrētu koeficientu pamatojoties uz mājsaimniecības veidu. Pensionāriem un invalīdiem, kuri dzīvo nošķirti jeb vieni, tiks piešķirts augstākais koeficients 2,5  vai lielāks, ja to noteiks pašvaldība. Ja mājsaimniecībā dzīvo vairāki vecāka gadagājuma cilvēki, tad tiks piešķirts koeficients 2.

Veinberga skaidri norādīja, ka mājsaimniecības ienākumi būs zemāki par minimālo ienākumu garantijas līmeni, tad attiecīgi ienākumiem tiks piemērots koeficients 1,5. Tas daudz lielākā mērā ļaus saņemt cilvēkiem lielāku mājokļa atbalstu, kas patreizējā situācijā ir tik ļoti nepieciešams un svarīgs jebkuram cilvēkam. Atliek vien tikai piebilst, ka šajā situācijā atbalsts ir vajadzīgs teju ikvienam.
Attiecīgajā situācijā vairāk nekā 25 miljoni eiro tiek atvēlēti tieši pensijas ātrākai indeksācijai, kas šobrīd ir ļoti nozīmīgs solis. Savukārt par pārējiem atbalstiem tiks ziņots, kad tie nāks jau krietni tuvāk, kā arī laicīgi spēs uzzināt atbalsta lielumu.

You may also like...