Jau no 2023. gada visā valstī notiks milzīgas izmaiņas! Šī jaunā lieta būs obligāts pasākums pilnīgi visiem!

Jau šobrīd jāņem vērā, ka no 2023. gada visā valstī notiks vairākas ļoti svarīgas izmaiņas. Lielākajā daļā gadījumu cilvēki sagaida jaunās minimālās algas pieaugumu, tomēr ir arī vēl citas svarīgas izmaiņas, kuras iedzīvotājiem ir jāzina. Neskatoties uz visām pārmaiņām, lietas mainās ļoti strauji nu ņemot vērā, ka patreiz inflācijas līmenis ir vienkārši milzīgs, atbalsts ir vajadzīgs pilnīgi visiem iedzīvotājiem un to nepieciešams izdarīt pēc iespējas ātrāk. Tas ir tādēļ, ka pirktspējas līmenis krasi samazinās, bet inflācija strauji pieaug. Svarīgākais gan ir tas, ar ko cilvēki varēs rēķināties?

Nu ir pienācis laiks beidzot aplūko, ko cilvēki varēs sagaidīt 2023. gadā. Pie tam ir jāapzinās, ka tiks minēti visu jauno izmaiņu svarīgākie punkti, kas attiecīgi ietekmēs iedzīvotāju dzīvi. Lielākajā daļā gadījumu cilvēki pat nemaz nezina par šiem notikumiem, tāpēc tie jau laicīgi ir jāapriež. Daudziem jaunās izmaiņas solās mainīt dzīvi, taču noteikti ir grupas, kurām jaunās izmaiņas nekādā veidā nepatiks, jo kopumā tas skars praktiski ikvienu no mums. Laiks aplūkot, par ko īsti iet runa un šajā situācijā mainīsies.

Ticis paziņots, ka personas apliecība jeb eID kartiņa būs pilnībā obligāts personu apliecinošs dokumentus no 2023. gada 1. maija, nevis 1. janvāra, kā tas sākotnēji tika izziņots. Jāņem vērā, ka to paredz otrdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi, kas attiecas uz Personu apliecinošu dokumentu likumu. Tomēr, ko tas īsti nozīmē un kāpēc tas būs obligāts pasākums pilnīgi visiem iedzīvotājiem? Izrādās, ka tam ir vairāki būtiski un ļoti svarīgi iemesli.

Tieši ar šiem likuma konkrētajiem grozījumiem Saeima otrdien jau atbalstīja kovida laikā beigušos pasu un eID kartiņas termiņa pagarināšanu līdz par 2023. gada 30. aprīlim, kas bija ļoti svarīgs un nozīmīgs solis. Taču pati svarīgākā daļa ir tā, ka šī eID karte no 2023. gada 1. maija būs pilnīgi obligāts pasākums visiem iedzīvotājiem, kuri sasnieguši un pārsnieguši 15 gadu vecuma robežu.

Esošais likums ticis pieņemts, ņemot vērā, ka kovida laikā cilvēkiem bija ierobežotas iespējas iegūt dokumentus. Tāpēc pašlaik ar jauniem noteikumiem tiek virzīta situācija, ka eID karte būs obligāta visiem no 15 gadu vecuma, taču tiem, kuri ilgstoši kavēsies ar dokumenta izgatavošanu, plānots ieviest arī kāda tipa sankcijas, ņemot vērā, ka dokuments jātaisa laikus.

You may also like...