“Decembris būs ļoti drausmīgs!” Sinoptiķi atklāj, kas patiesībā gaidāms jau tuvākajā laikā!

Šī gada ziema lielākajā daļā Eiropas reģionu paredzama kā nopietna un izaicinoša. Sākot no decembra pirmajām dienām, plašākā Eiropas teritorijā prognozēts stiprs sals un intensīva snigšana. Sinoptiķi ir izklāstījuši provizoriskas ziemas prognozes visos Eiropas reģionos. Decembra laikapstākļus raksturo neizturīgi apstākļi un dažādas anomālijas, saskaņā ar meteorologu prognozēm. Pirmais ziemas mēnesis varētu pat radīt jaunus rekordus, kas parasti nav tik raksturīgi.

Novembris arī līdz šim ir pārsteidzis ar kontrastiem un neierastu augsto temperatūru. Parasti ziema vidējā ziemeļu platuma zonā ilgst no decembra līdz februārim, nosakoties, kad temperatūra ilgstoši paliek zemāka par nulles grādiem Celsija skalā.

Ziemeļeiropā un Austrumeiropā vēl nav izveidojusies sniega sega; vietās, kur citkārt būtu sniegs, līst lietus, un dienas temperatūra paaugstinās līdz +5 grādiem pēc Celsija, kas ir netipiski šim laikam. Decembrī sagaidāmas straujas laikapstākļu izmaiņas, un liela daļa ekspertu izteikušies, ka ziemas iestāšanās būs izteikti auksta gandrīz visur Eiropā.

Eiropas centrālajā daļā gaidāms spēcīgs sala periods jau decembra pirmajā nedēļā. Baltijas valstīs prognozēts vērienīgs sals, un termometra stabiņi noslīdēs līdz pat mīnus 18 grādiem, pievēršot uzmanību tam, ka pirmās salnas varētu parādīties jau novembra beigās.

Daudzi sinoptiķi prognozē īstu sniega apokalipsi decembrī daudzviet Eiropā, īpaši ziemeļos un austrumos. Mēneša laikā prognozēts ievērojami lielāks nokrišņu daudzums nekā parasti. Centrāleiropā un Baltijas jūras reģionā līdz decembra vidum paredzamas divas mēneša sniega normas. Ziemeļos vietām prognozēts pat trīs mēnešu sniega daudzums.

Dienvidu reģionā decembrī prognozēts vējains un mitrs laiks ar temperatūru ap nulles vai nelielu mīnusu. Pirenejos gaidāmas ledainas lietusgāzes un slapjš sniegs.

Prognozes sestdienai ietver mainīgu mākoņu daudzumu un iespējamu nelielu sniegu dažās vietās. Vējš lēni pūtīs no austrumiem.

Gaisa temperatūra no rīta un pievakarē pazemināsies līdz +1..-4 grādiem, un dažviet Vidzemē un Latgalē, izklīstot mākoņiem, termometra stabiņš var nokrist līdz pat -7 grādiem. Dienas laikā maksimālā temperatūra būs -2..+3 grādi.

Rīgā sestdien gaidāms skaidrs debess stāvoklis, un nokrišņi nav gaidāmi. Austrumu vējš ietekmēs gaisa temperatūru, kas svārstīsies ap nulli.

You may also like...