“Decembris un Janvāris” būs pavisam nenormāli mēneši: “Sinoptiķi Steidzami iesaka kam laicīgi sagatavoties”

Sinoptiķi jau izteikuši brīdinājumu par smagajām klimata pārmaiņām, kas gaidāmas Decembra un Janvāra mēnešos. Šīs izmaiņas var skart gandrīz visu valsti. Eksperti prognozējuši, ka ziemas mēneši būtiski atkāpsies no normas robežām. Tā nav noticis jau ļoti sen.  Šīs anomālijas būs diezgan pamanāmas, un patiesībā tās būs intensīvākas, nekā sākotnēji gaidīts. Tuvojoties ziemai, ir svarīgi sīkāk izpētīt gaidāmos laikapstākļu modeļus un kas īsti būs sagaidāms.

Kā liecina prognozes, rudens sezona Latvijā tuvojas noslēgumam, atlikušas vien tikai pāris dienas. Lai gan tas var šķist īss laika posms, ir skaidrs, ka atlikušās dienas neatbilst parastajiem klimata modeļiem. Ir vērts pieminēt, ka tieši oktobris lielākajai daļai reģionu bija netipisks mēnesis ar negaidītu un ievērojamu siltumu, tieši tāpat kā iepriekš Septembris. Vairākas dienas pēc kārtas temperatūra pat tuvojās vasaras dienu temperatūrai. Tas liek uzdot jautājumu par to, kas sagaida arī esošo ziemas periodu.

Pamatojoties uz sniegtās informācijas precizitāti, šķiet, ka konkrētā situācija kļūs skaidrāka ar katru nākamo dienu. Šī situācija būtiski ietekmēs sagaidāmo laikapstākļu gaitu. Kā jau vairākas nedēļas iepriekš prognozēja meteorologi, oktobrī bija gaidāma novirzīšanās no ierastajiem modeļiem jeb laika apstākļiem.

Specifiskā analīze liecina, ka temperatūra visā valstī oktobrī paaugstinājās par vienu grādu virs vidējā līmeņa. Tomēr izmaiņu ātrums ir bijis tik straujš, ka meteorologi prognozē, ka novirze varētu būt vēl ievērojamāka. Ņemot vērā septembra laikapstākļus, šobrīd ir iespējams, ka temperatūras paaugstināšanās novembrī varētu sasniegt pat vairāku grādu robežu, kas iepriekš tika uzskatīts par maz ticamu.

Lasi vēl : Nupat paziņots, ka lielai daļai iedzīvotāju tiks izmaksāts milzīgs pabalsts 60% lielumā!

Arī Oktobrī bija dienas, kad sagaidāmi sausi laikapstākļi ar minimālu nokrišņu daudzumu visā valstī. Faktiski meteorologi prognozē, ka nokrišņu daudzums bija gandrīz par 20% mazāks nekā parasti. Līdz ar to gaidāms krietni siltāks laiks nekā ierasti, kas mūsu klimatiskajos apstākļos nav raksturīgs šim konkrētajam gadalaikam. Tas pats attiecas arī uz Decembris un Janvāri.

Pēc meteoroloģijas speciālistu domām, novembrī gaidāmi visievērojamākie dabas notikumi. Tomēr tiek prognozēts, ka tas būs gada drūmākais mēnesis. Lielāko daļu dienu būs apmācies un vēss, ar nemitīgiem nokrišņiem. Gaidāmi vairāki dabas fenomeni, kas iepriekš kopā nebūs bijuši tik specifiski, kā tas būs tagad, ziņo sinoptiķi.

You may also like...