Pēkšņi ir ticis paziņots par Jaunu naudas atbalstu cilvēkiem! Šī cilvēku grupa varētu vēl saņemt 200 Eiro!

Tieši šobrīd notiekošais konkrēti parāda, ka itin nekas nav viegli, ja ņemam vērā, ka cilvēki nemaz nav atkopušies vēl no pandēmijas laikā piedzīvotā, tomēr pašlaik jau klāt ir pavisam cits posms, kurš ir daudz sarežģītāks. Pie tam cilvēkiem pašlaik ir jāspēj “noturēties” kājās, jo pašlaik brīžiem ir daudz, daudz grūtāk nekā varētu iedomāties. Attiecīgi tas ir viens no galvenajiem iemesli, kādēļ tiek veidoti dažādi atbalsta pasākumi, lai tikai varētu palīdzēt cilvēkiem. Ja iepriekš pasākumi bija saistīti, lielākoties ar elektrības cenu pieaugumu, tad šoreiz tas mērķis ir daudzpusīgāks. 

Jau tā grūtajā posmā, cilvēkiem vienkārši ir jārēķinās ar milzīgu inflācijas lēcienu, kas norisinās un vēl norisināsies, it īpaši degvielai, ēdienam un visam pārējam, kas saistīs ar to. Pie tam viss paliek daudz dārgāks un tas ir izskaidrojams pavisam vienkārši. Cenas kāpj debesīs, lielākoties dēļ degvielas cenām, kuras burtiski “uzlidojušas” kosmosā un nekas tāds nav piedzīvots gadiem, jo cilvēki vairs nespēja ieliet tik daudz kā agrāk. Tālāk jau šis ir iemesla, kādēļ preču loģistika paliek arvien dārgāka, jo skaidrs, ka degvielas cena skar visus, tāpēc attiecīgi dārgāks paliek viss.

Šobrīd, tieši katastrofāli milzīgā cenu lēciena dēļ, smagi tiek iespaidoti maznodrošinātie pensionāri, kuriem tad tas pensiju apmērs nemaz nav tik labs, kā varētu iedomāties. Šajā gadījumā runa iet par tiem pensionāriem, kuri nemaz nesaņem maznodrošinātās mājsaimniecības ienākuma slieksni. Līdz ar to, viņiem varētu tikt piešķirts 200 Eiro pabalsts, tā izskanēja raidījumā “Krustpunktā!”  Esošajā situācijā izteicās arī Labklājības ministrs Gatis Eglītis, kas skaidri norādīja, ka drīzumā koalīcijas partneriem tad attiecīgi piedāvās virkni ar pasākumiem, kas būs mērķēti maznodrošinātajām sabiedrības daļām.

Jāņem vērā, ka arī viņš paspēja minēta, ka ministrija noteikti piedāvās piešķirt šo vienreizējo 200 Eiro pabalstu tiem pensionāriem, kuriem pašlaik pensijas apmērs nemaz nepārsniedz maznodrošinātās mājsaimniecības galveno naudas slieksni, kas attiecīgi var sasniegt pat līdz 436 Eiro, taču arī tas nav viss!

Tādējādi maznodrošinātajām mājsaimniecībām ienākumu slieksnis ir noteiktā apmērā. Šajā gadījumā katra pašvaldība ir tiesīga to noteikt, tomēr ne lielāku par 436 Eiro pirmajai un vienīgajai personai, savukārt 305 Eiro visām pārējām personām, kuras atrodas vienā mājsaimniecībā.

You may also like...