Diemžēl atklājas ļoti nepatīkamas ziņas ģimenēm un pensionāriem saistībā ar solītajiem naudas pabalstiem!

Lielākajai daļai iedzīvotāju ir labi zināmas visas subsīdijas un to esošais izmaksu veids, un šajā sakarā valdība jau iepriekš vienojusies, ka ģimenes ar bērniem un pensionāri saņems vienreizēju pabalstu, lai kompensētu straujo energoresursu cenu kāpumu. Kā jau iepriekš minēts, kopējais atbalsts pensionāriem ir 80 eiro, kas izmaksājams no 1. līdz 30. aprīlim. Savukārt katra bērna ģimene saņem 200 eiro par katru bērnu, kas ir ģimenē. Diemžēl ne visiem Latvijas pensionāriem un bērniem šis īpašais finansiālais atbalsts būs pieejams, jo kā izrādās ne visi to zina!  Arī šī ir sāpīgākā daļa, bet ne visi to vēl zina, jo seko svarīgākā daļa!

Atkal, kā zināms ikvienam, kas pievērš uzmanību maksājumu informācijai, esošie maksājumi jau tika sadalīti maksājumos, kā ziņots iepriekš, un maksājumi tiek veikti janvārī, februārī, martā un aprīlī. Tāpat nav jāraksta iesniegums vai cita informācija par esošajiem pabalstiem, jo ​​nauda tiek automātiski ieskaitīta personas kontā. Kopumā ģimenes un pensionāru pabalstu segšanai atvēlēti ap 124 miljoniem eiro. Taču šobrīd lielākā sāpe ir tā, ka ne visi saņems attiecīgos pabalstus, un situācija ir ļoti līdzīga pagājušā gada izmaksām 500 eiro apmērā. Tie, kuri jau tam gāja cauri, noteikti zina par ko tad īsti iet runa arī šajā gadījumā.

Konkrētais adresātu loks patiešām ir plašs, ar vienu svarīgu izņēmumu! “Tie pensionāri un ārpus Latvijas dzīvojošie pabalstus nesaņems vispār,” skaidro LM! Jāpiebilst gan, ka pabalstu izmaksā arī tiem, kuri saņem vecāku pabalstu un ģimenes valsts pabalstu, kā arī tiem, kuri saņem maternitātes pabalstu par dzemdībām līdz 2022.gada 30.aprīlim. “Tātad, ja šie cilvēki saņemtu kādu no iepriekšējiem pabalstiem, viņi saņemtu arī 200 eiro dotāciju, bet ir arī šie konkrētie izņēmumi…”

Savukārt, ja bērna vecāki dzīvo vai strādā ārzemēs, 200 eiro pabalsts viņiem nepienākas, kas ir acīmredzams, jo līdzinās pagājušā gada 500 eiro pabalstam. Lai arī vecāki strādā ārzemēs, bet bērnu pieskata vecvecāki, tas nenozīmē, ka vecāki tagad paņems tos 200 eiro, jo strādā un maksā nodokļus ārpus Latvijas. Turklāt daži saņēmēji joprojām saskaras ar parādu problēmām. Pabalsts tika saņemts, bet uzreiz devos pie piedzinēja, lai gan iepriekš teicu, ka tā nebūs.

Lai kopumā aizsargātu šo atbalstu no parādu piedzinējiem, tāpēc palīdzības saņēmējiem  ir nekavējoties jābrīdina, nosūtot parādu piedzinējiem lūgumu nepiedzīt šo sabiedrisko labumu, un ikvienam, kuram ir nenokārtots parāds, tas noteikti jāņem vērā.

You may also like...