Dumpis nāk klajā ar biedējošu paziņojumu visai tautai, kas notiks jau pēc vienas nedēļas!

Par spīti esošajai situācijai jāņem vērā, ka situācija kļuvusi tik ļoti nopietna, ka vairs nevar precīzi prognozēt, kā lietas notiks pat tuvakajās dienās. Neskatoties uz to, ar nepatīkamu un pat biedējošu paziņojumu, kurš vārda tiešajā nozīmē biedējošs, nācis klajā ar paziņojumu par to, kas Latvijā realitātē varētu notikt jau pēc vienas nedēļas un jāņem vērā, ka tas ietekmēs pilnīgi visus un situācija var mainīties kuru katru brīdi.

Uga Dumpis nācis klajā ar savu nepatīkamo prognozi par to, ka jau tuvākās nedēļas laikā dienā inficēto skaits pārsniegs 3000, un ne jau tikai iespēja, ka pārsniegs, bet gan ar ļoti lielu iespēju, ka būs stabili jau pāri 3000. Valts galvenais infektologs Uga Dumpis uzskata, ka būs nepieciešams atkal domāt par kontaktu ierobežošanu, vēsta TV3 ziņas un tas šajā gadījumā var rezultēties ar dažādiem problemātiskiem risinājumiem, kas atkal mūs visus var ievest pamatīgā lokdauna jeb mājsēdes situācijā, lai arī cik ļoti to negribētu.

Pats Uga Dumpis jau izteicās, ka šobrīd Epidemioloģiskā situācija valstī ir vairāk nekā ļoti sarežģīta un tuvākaās nedēļas laikā pat varam sagaidīt inficēšanās gadījumu skaita dubultošanos. Lai arī šobrīd vēl stacionāros situācija ir salīdzinoši stabila un vēl kontrolējama, ikdienas darbu sāk pavisam jūtami apgrūtināt personāla slimošana un pat nonākšana kontaktpersonu statusā, kas liek šai visai situācijai kļūt vēl nepatīkamakai.

Paši darbinieki sāk kļūt par kontaktpersonām un atšķirībā no iepriekšējā viļņa, kad vakcīnas ļoti labi darbojās un nebija tik ļoti plašas saslimšanas bērnu vidū, tad pašlaik mums ir ļoti pamatīgas problēmas ar personāla vispārējo pieejamību. Mēs gatavojamies uz stāvokļa pasliktinašanos, izteicās Dumpis. Viņš gan arī norādījis, ka aizvadīto dienu inficēšanās gadījumi ir bijuši saistīti ar Jaunā gada ballītēm, gan arī tāpēc, ka vīruss skar arī pirmreizējo vakcīnu saņēmējus.

Dumpis stabili norādījis, ka vajadzēs sākt domāt par kontaktu ierobežošanu. “Es pašlaik nedomāju “lokdaunu”, bet izklaides un pavisam nevajadzīgas pulcēšanās, sevišķi telpās varētu pārdomāt, jo prioritātēm ir jābūt skolām un pašām darba vietām.”

Avots

You may also like...