Gaidāmi jauni ierobežojumi? SPKC paziņo, ka aizvadītajā diennaktī inficēto skaits pieaudzis vairāk par divām reizēm

Šodien ticis ziņots, ka pagājušajā diennaktī kopumā veikti 1946 koronavīrusa testi. Tāpat paziņots, ka no šiem 1946 testiem pozitīvs ir bijis 27 cilvēkiem, kas ir milzu cipars ņemot vērā, pēdējo divu nedēļu apkopoto diennakts statistiku. Lielākā daļa no inficēto atrodas Priekuļu novadā, tur esošajās sociālās aprūpes centrā “Mārsēni”.  Sociālās aprūpes centrā ir inficējušies gan darbinieki, gan tās iemītnieki, ziņo Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) paziņotā informācija.

Tāpat Simību profilakses un kontroles centras paziņoja, ka koronavīruss Covid-19 ir konstatēts četriem “Mārsēni” darbiniekiem un 17 tās iemītniekiem. Ziņots, ka šajā sociālajā aprūpes centrā jau iepriekš tika veiktas vairakas izmeklēšanas, kuru rezultātā aklāti saslimšanas gadījumi. Kopā koronavīruss Covid-19 jau šeit kontatēts 25 cilvēkiem, tagad divi no viņiem atrodas slimnīcā, kas nav patīkama vēsts.

Pašlaik nav saprotams, kādēļ noticis tik milzīgs inficēto lēciens. Iespējams to var sasaistīt ar to, ka 12. Maijā tika atcelti vairāki ierobežojumi, kuri iespējams noveduši līdz šādai situācijai, tomēr droši to nevar apgalvot.

Tomēr tagad svarīgi ir atcerēties to, lai šāda statistika neturpinās nākamajās dienās. Ja cipari turpinās pasliktināties, tad varam būt droši, ka atkal var tikt noteikti ierobežojumi, lai esošā situācija atkal tiktu stabilizēta normas robežās.

SPKC ziņo, ka pašlaik visos stacionāros ārstējas 25 pacienti. 22 cilvēkiem ir vidēji smaga slimības gaita. Trim cilvēkiem ir ļoti smaga slimības gaita.

Nobeigumā SPKC  ziņo, ka kopumā jau ir veikti 87 377 izmeklējumi, saslimušas 997 personas un 662 no tām izveseļojušās un 19 cilvēki no vīrusa miruši.

Avots

You may also like...