Iegāju “LIDL” veikalā Lietuvā un man vienkārši atkārās mute no tā, ko es Ieraudzīju!

Kādā dzīves posmā mēs visi esam iegājuši veikalā, saskārušies ar preces cenu un apturējuši. Mēs saprotam, ka citur par to pašu produktu maksājām vairāk, taču šeit tas ir pieejams par lētāku cenu. Tomēr šajā scenārijā situācija ir diezgan līdzīga, taču daudz mazāk patīkama. Šī atklāsme atklāj nepatīkamu patiesību par mūsu veikalu tīklu. Ir obligāti rūpīgi jāizpēta lieta, lai saprastu, kas nogāja greizi un kā tas virzījās uz priekšu.

Ir atklāts noslēpums, ka Latvijā ievērojama daļa cilvēku dod priekšroku iepirkties LIDL Lietuvā lētāku cenu dēļ. Neizskaidrojamā cenu atšķirība daudzus mulsina, taču fakts paliek nemainīgs. Diemžēl šis gadījums parāda, kā vietējie veikali nepamatoti paaugstina cenas, kas pircējus, saprotams, satrauc. Šīs situācijas iznākums atklāj, kāpēc šādas bažas pastāv patērētāju vidū.

Reizēm cilvēkus pārliecina uzskats, ka Lietuvā LIDL veikali piedāvā pieejamākas cenas. Šoreiz šķiet, ka tā ir patiesība, tomēr ir satraucošs niansējums. Kāds pircējs dalījās savā nesenajā pieredzē Lietuvas LIDL, kur iegādājās Selgas cepumus par niecīgiem 0,65 eiro. Pārsteidzoši, ka tuvākajā Rimi veikalā tie paši cepumi maksā 1,05 eiro. Kā tas varētu būt iespējams, kāds varētu jautāt?

Armands iesaka vislabāk painteresēties pie ražotājiem par cenu, ko katrs veikals no viņiem saņem, un viedokli par to. Viņš norāda, ka, lai gan Orkla var neuztraukties par šādām detaļām, ir svarīgi apsvērt plašāku perspektīvu. Latvijā, piemēram, cepumu cenām vajadzētu būt ievērojami zemākām nekā Lietuvā. Tas rada jautājumu, kāpēc pastāv šādas neatbilstības. Skaidrs, ka problēma ir sarežģītāka, nekā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena.

Normunds iebilst, ka nav jēgas braukt uz LT, lai salīdzinātu cenas, jo viņš nevar saprast, kāpēc tikko cepts kruasāns Lidl maksā 45 centus, bet Rimi – 70 centus. Lai gan abi ir izgatavoti, izmantojot saldētu mīklu, to garša ievērojami atšķiras viena no otras.

Pieņemot vienotu cenu, helikopters piedāvā vairākas iespējas: atturēties no pirkuma, pirkt uz vietas vai izvēlēties Lietuvas pārdevējus. Tomēr šis gan izbrīna, kāpēc Lietuvā preces ir krietni lētākas, nekā mūsējos LIDL veikalos. Vai kādam ir skaidrs izskaidrojums par šo?

You may also like...