Sievietes atklātais ieraksts Soc Tīklos par “LIDL” veikalu algām izsaucis milzīgu sašutumu visā Latvijā

Tieši šajā gadījumā kāda sieviete Twitter salīdzināja LIDL lielveikalu pārdevēju stundas likmes tarifu ar tām stundas likmēm, kuras saņem skolotāji pirmsskolā. Jāņem vēra, ka uzmanība ir tikusi pievērsta vairāk nekā pamatīgi un šoreiz tas ticis paziņots ar tik tiešām iespaidīgu “blīkšķi!” Tieši sievietes ieraksts atklājis, ka LIDL pārdevēji saņem krietni lielāku stundas likmi, nekā esošie pedagogi, taču tieši viņiem ir krietni vairāk pienākumi un lielāka atbildība, kā tas viss iet kopā?

“Jau vairākas reizes parādās sludinājums – Alga LIDL 6.30 Eiro stundā. Taču Pirmskolas skolotājiem algas likme ir ļoti atkarīga no darba dienu skaita un vēl tur dažādiem kritērijiem ap 5,70 – 6,60 Eiro stundā. Bet tās ir mazas 24 galvas un dzīvības, kuras visu laiku jāpieskata. Pie tam darbs vēl nemaz nav beidzies, kad izejat no darba vietas, jo bieži vien jāturpina visādas pārbaudes mājās,” raksta sieviete prasot vai šāda rīcība vispār maz ir pieņemama un godīga pret apkārtējiem cilvēkiem?

Protams jāņem vērā, ka šāda situācija nav patīkama daudziem cilvēkiem, it īpaši tiem, kuriem ir pilna mēra noslogojums, taču par to saņem tiešām mazu stundas likmi, jo kurš gan tur ko var ietekmēt? Šajā saistībā nesnauž arī komentētāji, kur izskan dažādākie viedokļi un apgalvojumi par visu konkrēto situāciju. Galvenais viedoklis komentāros bija par to, ka pedagogiem noteikti ir krasi jāpalielina algas un tas ir mazākais, ko valdība varot darīt.

Citi izteicās, ka arī pārdevējiem bieži ir jācieš no klientiem nu arī viņi ir pelnījuši lielāku atalgojumu. Jāņem vērā, ka tajā visā ir sava taisnība, jo visi taču vēlas par sevis pelnīto darbu attiecīgi saņemt algu. Kāds cits uzrakstīja : “Ikviens ir pelnījis pietiekamu un dzīvošanai piemērotu algu, taču Latvijā kā redzams tas tā nemaz nedarbojas.”

Attiecīgajā situācijā cilvēki skaidri izteikušies, ka pedagogiem pavisam noteikti ir nepieciešams lielāks atalgojums, jo tomēr slodze ir pamatīga un tas, ko šie cilvēki dari ir vairāk nekā zelta vērtē, bet viss joprojām notiek ar ļoti zemu atalgojumu. Kādas ir Jūsu domas par šo?

You may also like...