“Iepriekš nepieredzēts izaicinājums!” Dumpis jau steidzami paziņo iedzīvotājiem, kas var notikt tālāk!

Šī brīža situācija ir milzīgs izaicinājums visai pasaulei, jo nav zināms, kad tas viss vispār beigsies un vai kādreiz beigsies jo šī brīža vīruss jau ieguvis vai sezonalitāti un kļuvis atpazīstamu vīrusu, ar kuru mums nāksies sadzīvot kopā, jo iznīdēt to vienkārši nav iespējams, vismaz ne tuvākajos gados, kad visi ir tik ļoti saistīti viens ar otru.

Jau ticis ziņots, ka drīzumā cilvēkiem visā plašajā pasaulē nāksies gatavoties ar to, ko viņi vairs nevēlas – trešā pote, lai tikai turpinātu uzturēt visas antivielas savā organismā un nepakļautos vīrusam, tomēr vai tā būs pēdējā? Šķiet, ka pie globālā mēroga problēmām ar to viss nebeigsies un sakāmais ir arī Ugam Dumpim.

Labi zināmās Paula Stradiņā Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, kā arī Latvijas Universitātes pazītamais profesors Uga Dumpis sociālās saziņas vietnē Twitter ir paudis pamatīgas bažas par visiem kovida sasirgušajiem pacientiem, kuri paši vispār netic esošā vīrusa eksistencei un tā pastāvēšanai, kas viņam radījis milzīgu neizpratni par to, kā ta vispār var būt iespējams.

Ir bijuši ziņojumi, ka infekcijas slimību speciālista vērtējumā diemžēl ir skaidrs, ka saslimstība ar kovvidu Latvijā pieaugs. Problēma ir tikai par “viļņu izmēru” un to nevar paredzēt. Tāpēc valsts uzdevums ir nodrošināt, lai plaša saslimstība nenotiktu vienlaicīgi, piemēram, samazinot lielāko infekcijas pārnešanas risku, kas novērots slēgtās un slikti vēdināmās vietās.

Dumpis vairākkārt uzsvēris, ka lielākā problēma Latvijas cīņā pret kovidu ir zemais vakcinācijas līmenis. Eksperti prognozē, ka tie, kas nav vakcinēti, iespējams, būs inficējušies ar koviddu šoziem. Dumpis šoreiz norādīja cik ļoti svarīgi ir potēties, jo tie, kuri vēl to nav izdarījuši, pastāv lielas bažas, ka šie cilvēki joprojām var saslimt un tas ne visiem var beigties pozitīvi…

Avots

You may also like...