Jau Pilnībā no Šodienas pērkot lietotu mašīnu – Pircējam Obligāti būs jāsniedz VID vairākas ziņas

Iepriekš vēl pavisam vienkārši varējāt darīt un rīkoties, kā vien ienāk prātā, tad šajā situācijā viss ir pilnībā mainījies un cilvēkus sagaida ļoti atšķirīgi noteikumi. Šoreiz noteikti vajadzēs sākt ar pašu svarīgāko, taču tas noteikti skars visus cilvēkus, kuri nākotnē vai jau tuvākajā laikā vēlēsies iegādāties lietotu mašīnu. Un šajā gadījumā tas tiešām ir daudz, tomēr vai ir kāds pamats satraukumam par gaidāmo? Pašlaik gan ir varētu teikt, ka maza problēma ko daudzi cilvēki vēl nemaz nezina, tāpēc ir laiks aplūkot ar ko pašlaik cilvēkiem nāksies saskarties pērkot lietotu mašīnu un kāpēc tas viss vispār ir ticis pieņemts.

Šeit ļoti būtiski ir jāņem vērā, ka Finanšu ministrija skaidri norādīja, ka Valdība jau 31. janvārī pilnībā apstiprināja jaunos Ceļus Satiksmes grozījumus. Šajā gadījumā tie paredz, ka lietotu mašīnu pircējiem nāksies obligāti sniegt informāciju Valsts Ieņēmumu Dienestam. Šeit arī nebūt nekādu atkāpju vai izvairīšanās – būs jāsniedz konkrētas ziņas VID un tagad jau tas ir stājies spēkā un būs obligāti. Jautāsiet, kāpēc tad tā? Kādēļ cilvēkiem, kas sagrabinājuši naudiņu un vēlas nopirkt lietotu mašīnu nāksies kādus dokumentus un vēl ko teikt? Jā, tā tagad ir un tas ir obligāti, bet lūk kādēļ.

Būtiskākais ir tas, ka tieši šo grozījumus galvenais uzdevums ir uzlabot VID nodokļu iekasēšanas kopējo pasākumu efektivitāti un līdz ar to mazināt arī ekonomisko īpatsvaru lietotu mašīnu tirgus spektrā. Šī visa likumprojekta mērķis ir attiecināt atsavināšanas reģistrācijas aizliegumu uz konkrētās tipa kategorijas līdzekļiem, ko attiecīgi fiziska persona iegādājas ārvalstīs, piemēram, citā Eiropas valstī, taču beigās reģistrē savā īpašumā, kas attiecīgi ir Latvija.

Tieši pēc pārskatīšana galvenais mērķis ir noteikt, kurām personām tad ir jāiesniedz iesniegums ar vajadzīgo informāciju, lai varētu VID nodrošināt un veikt riska izvērtējumus. Attiecīgi nodokļu nemaksāšanas risku mazināšanu lietotu mašīnu tirdzniecības jomā un viss, kas ar to saistīts. VID jau paspēja skaidrot, ka automašīnu sākotnējā reģistrēšanā Latvijā tiek iesaistītas fiziskās personas, bet kuras patiesībā ir starpnieks juridiskai personai, lai varētu slēpt no uzņēmuma saimnieciskās darbības iegūtos līdzekļus.

Tieši šī ir pamatīga problēma, kura kopumā ietekmē ne tikai valsts kopējo budžetu, bet ari cilvēku un visas sabiedrības dzīves kvalitāti kopumā. Nemaz nerunāsim, ka tas negatīvi ietekmē uzņēmējdarbību, kura izpaužas negodīgā nodokļu konkurencē. Tāpēc tiek veikti rūpīgi pasākumi, lai maksimālā veidā mazinātu iespēju no tā visa izvairīties. Likums ir pieņemts spēkā un tas jau darbojas no šī brīža.

You may also like...