Kariņš pēc šodienas Valdības sēdes paziņo būtiskus jaunumus saistībā ar Covid-19 vakcināciju

Ceturtdien, 14. janvārī, Ministru kabinets izskatīja un pieņēma virkni lēmumu par vakcināciju un finansiāla atbalsta pasākumiem pret Covid-19. Pēc valdības sēdes portāls “Delfi” nodrošināja preses konferences video tiešraidi.

Pēc valdības sēdes premjerministrs Krišjānis ​​Kariņš dialogā ar reportieriem uzsvēra trīs svarīgus lēmumus – vienbalsīgi atbalstot veselības ministra atbalstīto veselības projektu vadības modeli. Šā gada otrajā ceturksnī Latvija pasūtīs vēl 200 000 ražotāja “Moderna” vakcīnu pret Covid-19, tāpēc ir nolemts dubultot apgrozāmo līdzekļu subsīdiju apjomu, lai padziļinātu uzņēmuma ekonomisko atbalstu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) preses konferencē paziņoja, ka Covid-19 infekcijas izplatība ir nopietna, bet samērā stabila. Ministrs atzina, ka arī slimnīcās ir liels skaits pacientu, taču tie nav strauji pieauguši. Viņš piebilda: “Jebkurā gadījumā mēs gatavojamies dažādām iespējām.”

Veselības ministrs arī paziņoja, ka valdība ir devusi papildu divas nedēļas, lai uzlabotu plaši popularizēto vakcinācijas plānu, kas ir jāpilnveido. Sēdē Ministru kabinets izskatīja informatīvo ziņojumu “Par Covid-19 vakcīnu pārvaldību” un apstiprināja vakcīnu projektu uzraudzības komitejas un projekta vadības biroja izveidošanu. Veselības ministrija informēja, ka tas ļaus Latvijai efektīvāk nodrošināt vakcinācijas procedūras.

“Mums jānodrošina 1,5 miljoniem Latvijas iedzīvotāju iespēja vakcinēties īsā laika posmā. Visi departamenti strādās kopā, un atbildība tiks veikta valdības augstākajā līmenī.

Gatavojoties pilnīgai vakcinācijai, īpaši, ja Latvijā vienlaikus var iegādāties lielu skaitu vakcīnu, nolemts organizēt augstāka līmeņa vakcinācijas procesu. Veselības ministrija informēja, ka plānu nevada veselības aprūpes darba grupa, bet gan premjerministra valdības īpaši izveidota uzraudzības komiteja.

Vakcinācijas pārvaldības mehānisms Covid-19 nodrošina daudzlīmeņu projektu vadību – politiskā līmenī krīzes pārvarēšanas komitejas komanda, kuru vada premjerministrs, ir atbildīga par vecāko politisko līderu pārstāvēšanu un par vakcinācijas resursiem, noteikumiem un noteikumiem. Pieņem politiskus un stratēģiskus lēmumus.

Ministriju līmenī vakcinācijas procesu uzraudzīs Covid-19 krīzes vadības koordinācijas grupā izveidotā komanda. Komanda sastāv no ministriju pārstāvjiem (valsts sekretāri, valsts sekretāra vietnieki), kuri var pārstāvēt ministrijas, vietējās pašvaldības Varas iestādes un citas aģentūras pieņem lēmumus.

Norāžu un koordinācijas grupa pieņems lēmumus par konkrētu pasākumu īstenošanu, lai nodrošinātu koordinētu pārresoru sadarbību. Koordinācijas grupa arī sagatavos lēmumu kabineta apstiprināšanai.

Avots

You may also like...