“Nu jau oficiāli!” Par attaisītu alkohola pudeli mašīnā – Saņemsi sodu līdz pat 140 Eiro!

Daudzas valstis visā pasaulē ir slavenas ar stingrajiem alkohola patēriņa noteikumiem, taču pēdējā laikā šie noteikumi ir kļuvuši vēl stingrāki. No šī gada jūnija ir ieviesti bargāki sodi, kas skar ne tikai daudzus mūsu kaimiņvalstī viesojošos iedzīvotājus, bet arī Latvijas pilsoņus. Tas ir sarežģīts jautājums, kas ir būtisks progress. Tikai par atvērtu alkohola taru transportlīdzeklī tagad var sodīt līdz pat 140 eiro.

Ir ļoti svarīgi uzsvērt, ka šo sodu var uzlikt ikvienam ceļotājam neatkarīgi no tā, vai tas ir vadītājs vai pasažieris. Šie pārskatītie noteikumi ir bijuši nozīmīgs pārsteigums Latvijas tūristiem, kuri bieži apmeklē Lietuvu, jo tagad viņiem ir biedējoša iespēja rūpīgi pārdomāt savu rīcību, lai izvairītos no bargajiem sodiem. Lietuvas primārajos plašsaziņas līdzekļos izskanējušie ziņojumi liecina, ka Lietuvas Saeima oficiāli ir apstiprinājusi grozījumus Administratīvo pārkāpumu protokolā.

Šā grozījuma mērķis ir risināt pārmērīgas alkohola lietošanas un tā pārvadāšanas transportlīdzekļos problēmu. Tas ievieš konkrētas sekas personām, kas iesaistās šādos pārkāpumos. Ir svarīgi atzīmēt, ka šīs sekas būs īpaši smagas. Spēkā no 1. jūnija personām, kas uzglabā, patērē vai pārvadā alkoholiskos dzērienus, ja vien tas nav transportlīdzekļos ar īpaši paredzētām pasažieru zonām, piemēram, limuzīniem, var tikt piemērots ievērojams naudas sods.

Sākotnējais sods par atvērtas alkohola taras glabāšanu var būt no četrdesmit līdz simt eiro. Taču, ja pārkāpums tiek atkārtots, piemēram, otrreizēja pārkāpuma gadījumā, naudas sods var palielināties līdz simt četrdesmit eiro. Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību šim konkrētajam aspektam. Lietuvas mediji uzsver, cik svarīgi ir risināt šos jautājumus ar apņēmīgiem pasākumiem.

Saskaņā ar likumu personām ir nepārprotami aizliegts transportēt, uzglabāt vai lietot alkoholu transportlīdzeklī, ja vien tas nav droši ievietots noslēgtā traukā. Tomēr pašlaik ir spēkā papildu ierobežojumi.

Pēc Lietuvas likumdevēju domām, tas kalpo kā jauna sākuma fāze. Ja tas tiks uzskatīts par nepieciešamu, tiks ieviesti stingrāki noteikumi. Mērķis ir uzlabot pašreizējos apstākļus un uz visiem laikiem likvidēt neapdomīgus braukšanas ieradumus. Šīs iniciatīvas primārais mērķis bija ievilināt apmeklētājus un tūristus no Latvijas, jo tas atstās iespaidu uz visiem Lietuvā ieceļotājiem.

Ņemot vērā Latvijā izplatītās alkoholisma problēmas un braukšanu reibumā, šobrīd ir ierosināts īstenot līdzīgu pieeju, lai veicinātu to personu izpratni, kuras iesaistās šajā uzvedībā. Man ir interesanti uzzināt jūsu viedokli par šo konkrēto jautājumu.

You may also like...