Tuvākajā laikā pamatīgi celsies algas un neapliekamais minimums! LBAS Paziņo milzu jaunumus

Nav nekāds noslēpums, ka patreizējā situācija ir īpaši skumja ņemot vērā cik niecīga ir minimālā alga. Šoreiz gan situācija aktīvi drīzumā varētu mainīties, pie tam ļoti strauji uzskata Latvija Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS). Tomēr arī šajā situācijā noteikti ir jāņem vērā vairāki ļoti svarīgi punkti, kuri noteikti ir jāpiepilda, jo bez tā konkrēto summu celšana būs ļoti apgrūtinoša. Aplūkosim sīkāk par ko iet runa un kādas izmaiņas īsti ir gaidāmas.

Skaidrs ir tas, ka Latvijā pavisam noteikti ir jākāpina ne tikai minimālā alga, bet arī pamatīgi jāpaceļ neapliekamais minimums, jo šāda situācija vairs nav pieļaujama. Intervijā LTV raidījumam Rīta panorāma izteicās LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns. Šoreiz gan ļoti rūpīgi jāsaprot, vai izmaiņas ir gaidāmas drīzumā, vai tikai atkal tā ir tikai runāšana, kur nemaz nav redzams gals? Aplūkosim to krietni sīkāk, lai izprastu patreizējo situāciju un tās būtību.

Viņš vairāk nekā skaidri norādījis, ka obligāti ir jāpalielina neapliekamais minimums kā arī minimālā darba alga. Mēs nedrīkstam koncentrēties tikai un vienīgi uz minimālo algu, jo tas skar nedaudz vairāk kā 16% iedzīvotāju un tas vienkārši nav godīgi pret pašiem cilvēkiem, ziņo Baldzēns. Ko gan cilvēkiem tālāk iesākt darīt, ja notiek šādi?

Protams, ka galvenais jautājums ir par to, kad šī pacelšana varētu notikt un tūlīt līdz tam arī nonāksim. Tomēr šobrīd runājot par inflāciju Baldzēns ļoti skaidri norādīja, ka tā ir vienkārši neiedomājami augsta un ļoti daudziem darbiniekiem tā ir kompensēta ļoti minimālā veidā, vai pat nulles līmenī, kas ir vienkārši traģiski pie esošās situācijas.

Vēl viena skumja lieta ir tāda, ka LETA jau paziņoja, ka Lietuvas valdība pilnīgi ir atbalstījusi ierosinājumu nākamajā gadā pacelt minimālo algu par vēl 10%. Tādā veidā sasniedzot jau 924 Eiro pirms nodokļu nomaksas. Svarīgi rēķināties, ka tā būs minimālā, attiecīgi krietni labāka situācija nekā LATVIJĀ.

Savukārt Latvijā 2023. gada janvārī noteiktā minimālā alga no 500 Eiro tika palielināta uz 620 Eiro, kas bija par 24%, taču ne tuvu nestāv klāt Lietuvas līmenī. Vairāk par to, kad varētu tikt palielināta minimālā alga un jaunais neapliekamais minimums skatieties video intervijā :

You may also like...