Kariņš šodien vakarā nācis klajā ar pavisam būtisku informāciju Latvijas iedzīvotajiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc pirmdien notikušās koalīcijas sanāksmes medijiem sacīja, ka valsts var paplašināt atbalstu uzņēmējiem un darbiniekiem krīzes Covid-19 laikā, tomēr tā ir salīdzinoši smaga tēma daudziem, kas pašlaik ciess no šīs situācijas.

Ministru prezidents sacīja, ka Latvijas ekonomika šobrīd darbojas ļoti labi, vienlaikus atzīstot, ka situācija var mainīties līdz ar ārkārtas situācijām beigām, jo tāda diemžēl ir esošā situācija.  Tomēr Kariņš atzina arī to, ka, mainoties situācijai valsts pēc vajadzības paplašinās vai mainīs atbalsta veidu uzņēmumam un darbiniekiem.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums paredz ieviest dīkstāves pabalstus uzņēmumiem, kurus skārusi krīze “Covid-19” – minimums 330 eiro un maksimums 1000 eiro. Turklāt par katru apgādājamo tiks maksāti 50 eiro. Kariņš iepriekš teica, ka neatkarīgi no tā, kādu ieguldījumu sabiedrība veic, tiks izmaksāta minimālā dīkstāves nauda.

Uzņēmumiem, kuru apgrozījums šā gada augustā, septembrī un oktobrī ir samazinājies par vismaz 20% un kuri strādā saskaņā ar NACE vadlīnijām nozarēs, kuras skar valdības ārkārtas lēmumi, viņu darbinieki var baudīt dīkstāves pabalstus.

No otras puses, subsidētās darba vietas veidoja 50% no vidējām algām, kas tika paziņotas šā gada augustā, septembrī un oktobrī.  Tās darbinieki varēs saņemt līdz 500 Eiro.

Šis atbalsts būs paredzēts tiem, kuru apgrozījuma kritums augustā, septembrī un oktobrī bija vismaz 20% apmērā un kas pēc NACE koda strādā nozarē, ko ietekmējis valdības lēmums par ārkārtējo situāciju, tomēr uzņēmums turpina darboties ierobežotā apmērā.

Tas arī nodrošinās apgrozāmo līdzekļu subsīdijas uzņēmumiem, kuri augustā, septembrī un oktobrī ir samazinājuši apgrozījumu vismaz par 20% un darbojas nozarēs, kuras skāruši valdības ārkārtas lēmumi saskaņā ar NACE noteikumiem. No augustā, septembrī un oktobrī izmaksātās algas plānots piešķirt noteiktu algas apmēru, un visi nodokļi ir samaksāti.

No pirmās ārkārtas dienas (9. novembra) līdz šī gada 31. decembrim tiks veikti atbalsta pasākumi. Iepriekš dīkstāves tika apmaksātas no marta vidus līdz jūnija beigām.

Saskaņā ar Valsts nodokļu administrācijas sniegto informāciju šajā periodā tika apmaksāti 133 462 dīkstāves izdevumi, kas sasniedza 53,6 miljonus eiro. Šie pabalsti tika izmaksāti 55 179 darbiniekiem, tostarp 2388 pašnodarbinātajiem.

Avots

You may also like...