Šodien ticis paziņots cik lielu dīkstāves pabalstu saņems katrs cilvēks

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu maksāt 330 līdz 1000 eiro mēnesī darbiniekiem, kuriem Covid-19 krīzes laikā nav darbs. Tomēr jāņem vērā, ka šīs summas vēl var mainīties atbilstoši konkrētajiem darbiniekiem.

No pirmās ārkārtas dienas, no šī gada 9. novembra līdz 31. decembrim, tiks veikti atbalsta pasākumi. Tiek lēsts, ka dīkstāves izmaksas ir 65,71 miljons eiro. Valdības atbalstītie noteikumi nodrošina atbalstu nodokļu maksātājiem darbības turpināšanai ārkārtas situācijās, lai kompensētu darbiniekiem dīkstāves.

Regula nosaka, ka no šī gada 1. augusta līdz 30. oktobrim darbiniekiem izmaksā 70% no deklarētās mēneša vidējās bruto algas jeb 70% no deklarētās vidējās bruto algas mēnešos pēc 1. augusta. Kompensācijas algas. Jau strādā. Mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju darbinieku dīkstāves pabalsti būs 50% no mikrouzņēmumu vidējās mēneša kopējās algas 2020. gada trešajā ceturksnī.

Dīkstāves apjoms būs ne mazāks par 330 Eiro mēnesī un ne vairāk kā 1000 Eiro. Ja kāds atsāk darbu no bērna kopšanas atvaļinājuma laikā no šī gada 9. novembra līdz 31. decembrim, dīkstāves pabalsts tiks noteikts 70% apmērā no vidējās vecāku dotācijas, kas piešķirta šī gada augustā, septembrī un oktobrī, bet Ne mazāk kā 330 eiro un ne vairāk kā 1000 eiro kalendārajā mēnesī.

Papildus dīkstāves pabalstam darbinieks saņems arī 50 eiro par katru apgādājamo bērnu, kas jaunāks par 24 gadiem. Dīkstāves priekšrocības neietekmēs iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts obligātās sociālās apdrošināšanas prēmijas.

Lai pieteiktos uz dīkstāves atbalstu, darba devējam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās ziņošanas sistēmā jāiesniedz iesniegums, kurā ir informācija par darba devēju, tā darbības jomu, ienākumu no saimnieciskās darbības samazinājumu un dīkstāvi, kuras laikā nepieciešams kompensēt darbiniekam , Informācija par darbiniekiem un viņu kontiem.

Pieprasīto dīkstāves atbalstu VID izmaksās piecu darbdienu laikā pēc lēmuma par atbalsta piešķiršanu pieņemšanas, pārskaitot atbalstu uz pieteikumā norādīto darbinieku kontu. Ja darba devējs ir parādā nodokļus, darba devējs ir maksātnespējīgs vai darba devējs vai tā valdes locekļi tiek sodīti, dīkstāves pabalsts netiks sniegts.

Personāls tādos departamentos kā restorāni un mobilie ēdināšanas pakalpojumi, ēdināšanas pakalpojumi, bāri, filmu seansi, sporta un ārpus universitātes pilsētiņas izglītība, kultūras izglītība, izklaides un atpūtas parka aktivitātes, skaistumkopšanas pakalpojumi un fiziskās veselības pakalpojumi varēs baudīt dīkstāves priekšrocības.

Avots

You may also like...