“Katru dienu lūdzos, lai mājās atgrieztos vesela un neievainota” – Noticis milzu skandāls Bērnu Aprūpes Centrā

Lieli strīdi satraukuši Rēzekni, starp Rēzeknes Bērnu sociālo pakalpojumu centra bijušajiem un esošajiem darbiniekiem. Bijušie darbinieki teikuši, ka sociālo pakalpojuma centrā mītošie audzēkņi ir gandrīz vai noziedznieki, bet esošie darbinieki teikuši, ka pavisam noteikti tiek aprūpēti visi sociālā centrā esošie audzēkņi. Rēzeknē plašu atsaucību saņēmusi kādas Bērnu sociālo pakalpojumu centra bijušās darbinieces vēstule laikrakstā ”Rēzeknes vēstis”, kura bijusī darbiniece ir pastāstījusi realitāti par saviem darba pārdzīvojumiem. Viņa ar skarbiem vārdiem pastāsta par centra vadību un audzēkņiem, kuri draud ar nažiem audzinātājām, un nevienam netraucēti, skatās pornofilmas. Viņa raksta:

”Audzēkņi pie tā visa jau pieraduši, tāpēc ir pārliecināti, ka sodu pavisam noteikti nedabūs.” Rezultāts būs tikai tad, ja darbinieki un audzēkņi ir apvienojušies kā vienotā komandā, kā arī, neaizmirsīsim par vadību. Tai jābūt darbiniekus atbalstošai, lai kopā apdomātu, kā būtu labāk rīkoties ar audzēkņiem. Šis teiktais diemžēl, neattiecās uz bērnu centru. Esot jaunajam darbiniekam, vadība teica, ka bērnu centrā neviens nevēlas strādāt, un vajag izdarīt tā, lai vecie darbinieki aiziet prom, un atbrīvotos jaunās darba vietas. Skats uz šo situāciju ir pavisam citādāks.

Šajā darbā strādājot, domāju par to kā izdzīvot, lai aizejot uz darbu no rīta, arī vakarā  pārnāktu mājās. Darba diena spēj būt ļoti neparedzama, audzēkņi dara tikai to, ko paši vēlas, jo vadība un darbinieki nav vienoti saskaņojuši kā pareizāk būtu apieties ar šiem audzēkņiem. Ir saplānotas darbības un nodarbību shēmas gan pašiem sociālajiem darbiniekiem, gan vadībai, taču žel atzīt, ka tas viss ir tikai rakstīts uz papīra.

Piemēram, ja darbinieks saķeras ar kādu audzēkni, vainīgs un par savu rīcību atbildošs, būs sociālais darbinieks. Visi audzēkņi apzinās, ka sodīti netiks, tāpēc drīkst atļauties darīt to, ko paši grib, tā teikt, apstākļi sakrīt ar ierasto mājas vidi.

Audzēkņi slepus spiego sociālos darbiniekus un met ar makaronu šķīvjiem.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...