Latvijā jau stājušies spēkā Jauni un Bargi noteikumi autovadītājiem! Ievēro Tos vai Tu šķiries no milzu naudas

Jau pirms zināma laika ir stājušies spēkā konkrēti un specifiski noteikumi, kuri arī ļoti stingri, tomēr daudzi par to itin neko nezina. Protams, parasti uzzina tad, kad jau ir notikusi kāda problēma. Jau iepriekš tas paredzēja arī jaunus tehniskās apskates noteikumus, kas ir ļoti būtiski. Lielākā daļa par tehniskās apskates jaunumiem noteikti jau zinās, taču šobrīd laiks ir runāt par pašu svarīgāko. Tieši šajā situācijā ir jāapzinās, ka jaunie noteikumi ir izstrādāti, lai paredzētu krietni stingrākus noteikumus autovadītājiem ejot tehnisko apskati. Līdz ar to, šādā veidā maksimāli nodrošināt krietni mazāk risku uz ceļiem.

Šoreiz gan būtiski atcerēties un ņemt vēra, ka par esošajiem noteikumiem jau iepriekš informēja arī Ceļu Satiksmes drošības direkcijas pārstāvji, kuri noradīja uz jaunajām izmaiņām. Šoreiz gan tie attiecas uz mašīnas stāvokli un pat automašīnas papildaprīkojuma problēmu novēršanu, kas ir jaunums. Viss ir aizsācies ar obligātajiem Eiropas jaunajiem ceļu noteikumiem Savienības direktīvas priekšplānā. Tas attiecīgi norāda, ka daudz stingrāk ir jāvērtē mašīnas reālais stāvoklis, nekā tas ir bijis līdz šim. Taču arī tas nebūt nav viss.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kam pastiprināti tiks pievērsta uzmanība ir mašīnas gaismas. Šoreiz jāņem vērā tas, ja iepriekš vēl varēja kaut kā izlocīties un sarunāt iziet tehnisko pa kādiem sīkumiņiem, tad šoreiz tas vairs tā nav. Ļoti pastiprināta uzmanība tiek pievērsta mašīnas bremžu sistēmām, kas ir pats aktuālākais noteikums, lai būtu skaidrība par to, cik droša vai nedroša ir mašīnas, tomēr ar to viss nebeidzas.

Tāpat ir punkts, ka pieņemtajos noteikumos būs gaidāmas izmaiņas par visiem mašīnas trūkumiem un tiks ieviests obligātā numerācija. Tas pakāpeniski būs visā Eiropā, līdz ar to pavisam kopēja sistēma. Tad attiecīgi, lai arī kur Jūs nebūtu, jūs varēsiet uzzināt par mašīnas stāvokli no jebkuras vietas. Ja mašīnu būsi pircis Jebkurā Eiropas valstī, varēsi ļoti viegli pārbaudīt reālo nobraukumu, vai nav bijuši negadījumi utt.

Jaunie noteikumi uz skati un mašīnas stāvokli ir salīdzinoši stingri, taču drīzumā tie varētu pakāpeniski palikt stingrāki. Līdz ar to, būs jārēķinās ar pamatīgiem izdevumiem, ja Jūsu mašīnas neatbildīs šiem noteikumiem.

Padod tālāk ziņu draugiem, lai arī viņi uzzina par jaunajiem noteikumiem, jo tas skars pilnīgi visus.

You may also like...