Latvijā no lielākajām četrām bankām – klientiem pērn tikuši izvilināti vairāk nekā 12 miljoni eiro

Latvijas lielāko banku klienti ziņo par finansiālām zaudējumiem no saviem kontiem. Šīs situācijas iemeslus un turpmākos solis bankas paskaidro savā oficiālajā paziņojumā, sniedzot informāciju par notikušo un norādot, ko var sagaidīt pārējie klienti. Šī neparedzētā situācija ietekmē daudzus, un tagad tiek gaidīti turpmākie norādījumi un pasākumi.

Izvēršoties uz plašāku skatu par Latvijas banku ainu, var atzīmēt, ka valstī darbojas vairākas komercbankas, kuras sniedz dažādus finanšu pakalpojumus. Starp šīm bankām izceļas Swedbank, kas ir viena no lielākajām bankām Latvijā, piedāvājot plašu klāstu finanšu pakalpojumu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Tāpat svarīga loma finanšu sektorā ir arī SEB Bankai, kura ir starptautiska banka ar plašu piedāvājumu ieguldījumiem, korporatīvajai finansēm un citiem pakalpojumiem.

Citadele Banka un Luminor ir papildu spēlētāji šajā nozarē, piedāvājot savus pakalpojumus gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Šīs bankas sniedz būtisku atbalstu un infrastruktūru Latvijas ekonomikai, spēlējot svarīgu lomu ekonomikas attīstībā un nodrošinot individuālām un uzņēmējdarbības vajadzībām piemērotus risinājumus.

Ir svarīgi atzīmēt, ka bankas ir neatsverams elements finanšu pakalpojumu piedāvājumā privātpersonām. Šajā kontekstā bankas nodrošina klāstu pakalpojumu, sākot no kontiem un kredītlīnijām līdz hipotekārajiem kredītiem, kredītkartēm un ieguldījumiem. Šīs institūcijas uzņemas svarīgu lomu ekonomikas dzinējspēkā, un šī jaunās situācijas risināšana arī rāda, cik būtisks ir to ieguldījums un nozīme valsts ekonomikas stabilitātē.

Balstoties uz pieejamajiem datiem, Finanšu nozares asociācija sniedz informāciju par finansiāliem zaudējumiem, ko cietuši četru vadošo Latvijas banku klienti pēdējo 11 mēnešu laikā, sasniedzot kumulatīvo summu 11,254 miljoni eiro. Šajā laika posmā reģistrēti 7163 krāpšanas gadījumi, kas atspoguļo krāpniecisko darbību izplatību un sarežģītību.

No minētā kopējā skaita izceļas 2841 telefonkrāpšanas gadījumi, kuros klienti zaudējuši 4,725,465 eiro. Papildus tam ir atklāti 3,396 krāpšanas gadījumi ar ieguldījumiem, nodarot kumulatīvos zaudējumus 5,149,316 eiro apmērā. Turklāt identificēti 926 citi krāpšanas gadījumi, radot zaudējumus 1,379,692 eiro apmērā.

Neskatoties uz šiem negatīvajiem notikumiem, ir vērts uzsvērt, ka šogad 11 mēnešu laikā ir bijuši arī veiksmīgi novērsti 12,255 krāpšanas gadījumi, saglabājot 8,479 miljonu eiro.

Attiecīgi Latvijas bankas ir pieredzējušas intensīvu cīņu pret krāpšanas mēģinājumiem, veiksmīgi novēršot 4976 telefonkrāpšanas gadījumus ar summu 3,185,163 eiro. Tāpat ir efektīvi novērsti 6730 investīciju krāpšanas mēģinājumi ar kopējo vērtību 4,763,603 eiro. Turklāt operatīvi tikuši risināti vēl 549 dažādu krāpniecisku darbību gadījumi, kuros izvairīti zaudējumi 529,804 eiro apmērā.

Izskanējis arī jaunums par krāpšanas gadījumu pieaugumu novembrī, kad krāpnieki ieguva 1,61 miljona eiro no četru lielāko banku klientiem. Oficiāli paziņots, ka iepriekšējā gadā klienti piedzīvojuši kopējos zaudējumus 12,037 miljonu eiro apmērā, kas atspoguļo 8,8% pieaugumu salīdzinājumā ar 2021. gadu.

Turklāt pagājušajā gadā reģistrēti 5354 krāpšanas gadījumi, kas liecina par 2,1% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Telefonkrāpšanas gadījumu skaits ir samazinājies par 30%, un finansiālo zaudējumu summa ir piedzīvojusi 40,2% kritumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Šie dati atspoguļo banku intensīvu darbu un efektīvus pasākumus krāpšanas novēršanā un apkarotās darbības.

You may also like...