“Latvijā uzliesmojums vēl ir priekšā. Būs tikai trakāk un smagāk.” Profesore nāk klajā ar nepatīkamu vēsti

Koronavīrus Covid – 19 joprojām strauji turpina izplatīties un cilvēku interesēs ir tas, vai šo visu var samazināt un kas īsti notiks tālāk. Latvijas galvenās Infektoloģijas centra pārstāve Ludmila Vīksna stāsta, ka Latvijā saslimtību vilnis visticamāk būs tikai vēl priekšā, tā ziņo raidījums “BezTabu.”

Apskatoties Eiropas fiksētos skaitļus, situācija ne visur ir stabila. Par galveno piemēru varam ņemt Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju un Apvienoto Karalisti, kurās ir tūkstošos un pat desmitiem tūkstošos inficētie ar Koronavīrusu Covid – 19.

Arī Latvijā tikai nesen sāka skaits pieaugt, tomēr šis cipars paliek aizvien lielāks. Labās ziņas ir tādas, ka par laimi Latvijā letālu gadījumu vēl nav.  Neskaitāmi cilvēki ir atgriezusies no ārzemēm, tāpēc Latvijā uzliesojums vēl ir tikai priekšā. Būs tikai trakāk un smagāk. Paldies, protams Dievam, ka inficēto skaits aug pakāpeniski un pagaidām ir iespēja nodrošināt ļoti labu diagnotiku, gan kvantitātes, gan kvalitātes ziņā, izteicās Latvijas Infektoloģijas centra speciāliste Vīksna.

“Katrs jau to karantīnu izdzīvo citādāk. Kāds to uztver kā atvaļinājumu, bet kāds vairs nesaņem algu vai pat zaudē darbu. Tiem domas, protams, ir smagākas. Tā kā jau divas nedēļas atrodamies karantīnā, noskaņojums slīd uz leju, to nevar noliegt,” stāsta Zane.

“Pirmā nedēļa karantīnā bija galīgi norakstāma, taču šonedēļ gan es, gan draugi cenšamies ieviest kaut kādu rutīnu – celties astoņos, pastrādāt, pavingrot, palasīt grāmatu. Arī mājās esot, dienu vajag sastrukturēt, citādi var iegrimt depresijā. Ja dzīve rit karantīnā, tad tiešām vajag dienas plānu, citādi jau kļūsim par tādu bezjēdzīgu, skumju dārzeni,” turpina Zane.

You may also like...