Levits un Kariņš nāk klajā ar svarīgu paziņojumu saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem!

Trešdien, 13. janvārī, Valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar premjerministru Krišjāni Kariņu. Pēc tikšanās medijiem tika paskaidros būtisks paziņojums, kuram var sekot līdzi internetā. Tāpat Levits skaidri un gaiši visiem atgādināja to, ka šodien aprit tieši 30 gadi, kopš Rīgā tika celtas milzu barikādes. 

Viņš izteicās milzīgu pateicību pilnīgi visiem tās dalībniekiem, kuri tajās piedalījās un spēja palīdzēt. Levits piebilda arī to, ka šīs barikādes faktiski izglāba atjaunoto Latvijas neatkarību. Un pēc tā Levits sāka runāt par vakcināju pret Covid-19, kas pašlaik ir viena no galvenajām un nozīmīgākajām prioritātēm.

Prezidents ļoti būtisku uzsvēra to, ka vakcinācijas plāns ir izšķirīgs, jo no tieši tā būs atkarīgs tas, cik ātrā laikā Latvija spēs atgūties no pandēmijas izraisītās krīzes un patreizējās situācijas. Pirmdien notikušajā sanāksmē ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP).

Viņš bija pārliecināts, ka Pavļuts ir kompetents un viņam ir liela pārliecība, tāpēc prezidents cer, ka vakcinācijas plāns tiks īstenots jau pavisam tuvākajā nākotnē. Prezidents sacīja, ka plānots vakcinētājus apvienot vienotā sistēmā ar centralizētām vadības funkcijām un otrā galā esošajiem iedzīvotājiem, kas precīzi zina, kad un kur viņi var saņemt vakcīnas.

Levits teica: “Šis ir milzīgs, nevis vienkāršs, loģistikas darbs, taču plāns rada iespaidu, ka tas ir iespējams un reāls.” Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka, lai gan daži cilvēki nav pārliecināti, vai ir nepieciešams mērķēt uz Covid-19 vakcīnā, bet Latvijas iedzīvotāju atveseļošanās ir atkarīga no tā, cik cilvēku jāvakcinē.

Prezidents paziņoja, ka plāno arī vakcinēties, jo šajā gadījumā to darīt ir pareizi. Levits teica: “Es domāju, ka mums būtu jāpiešķir prioritāte vakcinēto ārstu vakcinācijai un pēc tam sociālo darbinieku un centrālās valdības vakcinācijai, lai viņi varētu piedalīties starptautiskajā kustībā, jo tā tiks nekavējoties atsākta. Tas viss ir Latvijas interesēs” Par to jālemj valdībai.

Abas amatpersonas pirmdien pārrunāja arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas un Valsts kontroles ziņojuma par Latvijas prokuratūru un kriminālprocesu likumību.

Prezidents uzskata ziņojumu par svarīgu un teica, ka pazīst jauno ģenerālprokuroru un tāpēc ir pārliecināts, ka tāpat kā veselības ministram Jurim Stukānam ir spēks, vēlme un spējas atrisināt šīs sāpīgās problēmas.

Ministru prezidents paziņoja, ka pašreizējie divi galvenie jautājumi ir vakcinācijas process un atbalsta sistēma gan Latvijas uzņēmējiem, gan darbiniekiem. Ministru prezidents norādīja, ka abos jautājumos svarīga ir skaidrība un temps.

Avots

You may also like...