Neļauj hormonālā fona darbības traucējumiem tevi ietekmēt! 5 Augi, kuri palīdzēs atgūt sievietes veselību

Ne viena vien sieviete ikdienā sastopas ar spēcīgām menstruālām sāpēm, sāpēm menopauzes laikā, neregulāru menstruālo ciklu vai ar situāciju, kad nekādīgi nevar palikt stāvoklī. Parasti galvenais šo problēmu iemesls ir hormonu disbalanss. To ietekmē endokrīnās sistēmas traucējumi, un dzimumhormoni nav vienīgie, ko ietekmē šie traucējumi. Tie nelabvēlīgi ietekmē visu ķermeni, un populārākās pazīmes ir liekais svars un ādas izsitumi. Svarīgi hormonu līdzsvaru uzturēt ar pēc iespējas dabiskākiem līdzekļiem, jo tam domātos medikamentos lietot var sākt jebkurā brīdī. Galvenais faktors, kas ietekmē endokrīno sistēmu, protams, ir uzturs. Uzturs tiešā veidā ietekmē sievietes hormonālo stabilitāti, tāpēc, pamanot izmaiņas, noteikti jāpievērš uzmanība tam, ko ēdam. Lūk, pieci augi, kas vislabāk palīdzēs cīnīties pret šo problēmu.

1. Peru Maka.
Šo augu jau senos laikos sievietes izmantoja, lai noturētu balansā savu hormonālo līmeni, paaugstinātu libido un izturību. Maku sakne spēj uzturēt hormonālo balansu, kā arī piepilda šūnas ar antioksidantiem. Maku saknēs ir dažādi minerāli. Visas šīs īpašības mazina menstruālās un galvas sāpes, mazina asiņošanu un novērš uzbudināmību. Papildus tam maka nodrošina stabilu cukura līmeni asinīs. Tas ir universāls augs, kas pielāgojas katram organismam individuāli, veicina dažādu faktoru normalizēšanos. Šo augu parasti var iegādāties aptiekā.

2. Avenes lapas.
Aveņu lapu novārījumu var dzert gan saaukstēšanās gadījumā, gan lai uzturētu sievietes organismu normālā stāvoklī. Tajās ir daudz antioksidantu un C vitamīna. Dzerot šo novārījumu, lai tiktu vaļā no hormonāliem traucējumiem, samazinātu spontānā aborta risku, toksikozi. Tas arī atvieglo dzemdību sāpes.

3. Mūku pipari.
Šos piparus mēdz izmantot medicīnā, lai ārstētu neauglību, endometriozi, kā arī, lai pirmā trimestra laikā samazinātu spontānā aborta risku. Tas normalizē hormonālo līmeni un mentstruālo ciklu, kā arī atvieglo klimaksa simptomus.

Tāpat tie regulē hipofīzes darbību, kas ir viens no galvenais organisma dziedzeriem. Ja tās darbība ir traucēta, tad arī citi dziedzeri nezina, cik daudz hormonu nepieciešams izdalīt. Tā rezultātā rodas hormonālais nelīdzsvars.

4. Piena dadzis.
Šis ir labākais produkts, lai attīrītu aknas. Kā noskaidrots, tieši aknu traucējumi sievietēm izraisa estrogēna un progesterona deficītu.

Visiem zināms, ka auzas ir viena no galvenajām brokastu sastāvdaļām. Izrādās, ka arī auzu novārījums ir ļoti veselīgs jūsu organismam. Dzerot šo novārījumu katru rītu pēc pamošanās, tu jau drīz vien pamanīsi pozitīvas izmaiņas. Sievietēm uzlabojas dziedzeru darbība, noregulējas hormonālais līdzsvars. Tā rezultātā uzlabojas garastāvoklis, mati un nagi kļūst veselīgāki, āda ir tīrāka un ir mundrums. Arī vīriešiem šis dzēriens ir veselīgs, jo tas uzlabo aknu darbību.

Seko līdzi savam uzturam, jo bieži vien trekna ēdiena iekļaušana uzturā var izraisīt hormonālo nestabilitāti. Iekļauj šos augus savā uzturā un uzlabo savu veselību!

You may also like...